W dniach 16-17 listopada 2017 roku w Krakowie Olszanicy odbyła się coroczna Konferencja Asystentów Lokalnych Młodzieży Franciszkańskiej Tau oraz Wspólnot Franciszkańskich Tau. Jest to spotkanie braci, którzy jako duszpasterze posługują wspomnianym wspólnotom. Służy ono integracji asystentów, a także wymianie doświadczeń pomiędzy nimi.

Pierwszego dnia spotkania skupiliśmy się przede wszystkim na tym co za nami. Podsumowany został rok formacyjny, który poświęcony był sakramentowi chrztu świętego oraz tematyce związanej z krzyżem. Drugi dzień związany był z przeżywanym obecnie formacyjnym, który dotyczy radosnej pokuty i sakramentów uzdrowienia. Obradujących braci odwiedził br. Tomasz Żak – Minister Prowincjalny, który otworzył spotkanie oraz skierował do braci słowo. Wyraził przy tym szczególną troskę o wspólnoty, które podobnie jak my uczestniczą w pięknym charyzmacie franciszkańskim.

Obecnie istnieje 12 wspólnot MF Tau: Częstochowa, Kraków, Krosno, Nowa Sól, Wołczyn, Wrocław, Piła, Wałcz, Tenczyn, Stalowa Wola, Tychy oraz Poznań. Natomiast wspólnoty WF Tau formują się w następujących miejscowościach: Bielsko-Biała, Tychy, Bytom, Gdańsk, Kraków, Larvik (Norwegia), Piła, Poznań, Wrocław, Stalowa Wola.

Coroczne spotkania asystentów, poza wymianą doświadczeń służą dodatkowo wzajemnej integracji oraz stanowią świetną okazję do braterskiego dialogu.

 

br. Bartosz Tkaczyk OFMCap
Asystent Prowincjalny MF Tau, WF Tau i FZŚ

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska