W dniach 2–4 marca 2018 r. Wspólnota Franciszkańska Tau uczestniczyła w Wielkopostnych Dniach Skupienia na szczeblu prowincjalnym. Odbyły się one w dwóch miejscowościach. Wspólnoty lokalne z Piły, Poznania i Wrocławia spotkały się w Kazimierzu Biskupim, natomiast do Skorzeszyc zjechały Wspólnoty z Krakowa, Stalowej Woli, Bytomia, Bielska-Białej–Tychów i Dąbrowy Górniczej.  W tym weekendowym wydarzeniu uczestniczyło ok. 90 osób.

Temat przewodni spotkania brzmiał „Chrzest wody, krwi i Ducha: z Chrystusem ze śmierci do życia”. Pokrywał się on z aktualnym tematem roku formacyjnego. W Kazimierzu Biskupim konferencje głosił br. Tomasz Wołoszyn OFM Cap, a w Skorzeszycach br. Robert Rabka OFM Cap. Każdego dnia przewodniczyli oni również Eucharystii. Poprzez codzienne wsłuchiwanie się w Słowo Boże, Jego rozważanie i dzielenie się Nim w grupach, a także udział we wspólnych konferencjach i nabożeństwach uczestnicy Dni Skupienia zagłębiali się w doświadczenie chrztu jako drogi, w której Bóg przeprowadza nas ze śmierci do życia.

Wielkopostne Dni Skupienia, oprócz tego, że są corocznym etapem formacji duchowej Wspólnoty Franciszkańskiej Tau, stanowią przede wszystkim spotkanie z żywym Chrystusem obecnym we Wspólnocie, a także stanowią okazję do braterskich spotkań członków i sympatyków Wspólnoty wraz z dziećmi, których i tym razem nie zabrakło. Wszyscy uczestnicy nie kryli radości z powodu tego wydarzenia.

 

Wspólnota WFTau

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska

 


uczestnicy spotkania w Skorzeszycach

 

 
uczestnicy spotkania w Kazimierzu Biskupim