Młodzież Franciszkańska to wspólnota młodych, którzy myśląc poważnie o życiu nie boją się szukać prawdziwej mądrości i słuchać głosu swego Stwórcy. Spotykają się poruszeni mocą z wysoka, Duchem Świętym, aby odkryć swoje powołanie w świetle życia św. Franciszka z Asyżu. Patrząc na Chrystusa, który działa w życiu franciszkanów świeckich, wspólnoty braci mniejszych, uczą się żyć we współczesnym świecie, odkrywając moc życia małżeńskiego i konsekrowanego, rodzinnego i eklezjalnego, zawodowego i ewangelizacyjnego.

Opierając się o ślady ingerencji Boga w życie Franciszka z Asyżu powoli odkrywają sens i moc miłości Ukrzyżowanego, aby pójść za Nim i mieć życie wieczne. Na początku są wprowadzani w podstawy życia we wspólnocie, aby przez przyrzeczenia złączyć się ze wspólnotą i razem iść ucząc się, co znaczy pełnić wolę Bożą.

Wspólnota Młodzieży Franciszkańskiej należy do międzynarodowej wspólnoty Młodzieży Franciszkańskiej, dzięki temu spotyka się z młodzieżą franciszkańską z całego świata. Ważnym elementem formacyjnym są kontakty ze wspólnotami Franciszkańskiego Zakonu Świeckich, z którym dzielimy ten sam charyzmat franciszkańskiego życia w świecie. Wielu z nas zaczynało jako MF, a teraz jest we Franciszkańskim Zakonie Świeckich, bowiem odkryte powołanie jest na całe życie.

Ci, którzy szukają swego powołania i chcą się przygotować do ewangelicznego życia w świecie znajdą w Młodzieży Franciszkańskiej światło i zachętę do świętego życia.

Prowincja Warszawska sprawuje opiekę duchową nad 3 wspólnotami MF.

  

Br. Juliusz Pyrek OFMCap 
Prowincjalny Asystent MF 
ul. o.Honorata Koźmińskiego 36 
05-170 Zakroczym 
tel. +48-22 785 34 96
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
http://jpyrek.blogspot.com