Duszpasterstwo Powołań Prowincji Warszawskiej towarzyszy i pomaga chłopakom w wieku od 16 do 30 lat w rozeznawaniu powołania. Staramy się również ukazywać młodzieży piękno życia Świętego Franciszka i wartości, jakimi on się kierował w codzienności, a które są wciąż aktualne.W tym celu w ciągu roku, przynajmniej raz w miesiącu, organizujemy weekendowe dni skupienia w poszczególnych klasztorach - Lubartowie, Gorzowie Wielkopolskim, Orchówku, Łomży, Nowym Mieście nad Pilicą, Krynicy Morskiej, Zakroczymiu, Lublinie, Warszawie, Białej Podlaskiej i w Olsztynie - zaś w czasie wakacji i ferii zimowych, rekolekcje, zarówno na łonie natury jak i w klasztorach zapraszamy też do wspólnego pielgrzymowania (Piesza Pielgrzymka Honoracka, oraz piesze pielgrzymki na Jasna Górę).

Możliwe są również spotkania i rozmowy z braćmi odpowiedzialnymi za duszpasterstwo powołaniowe w poszczególnych klasztorach na terenie naszej prowincji.Nową inicjatywą jest możliwość spędzenia kilku dni w naszym klasztorze pod opieką jednego z braci.Kontakt z młodzieżą podtrzymywany jest poprzez korespondencję (tradycyjną i elektroniczną) oraz kwartalnik „Braciszkowie Św. Franciszka”, w którym publikowane są aktualności z życia wspólnoty zakonnej kapucynów prowincji warszawskiej, oraz inne tematy i zagadnienia z życia franciszkańsko – kapucyńskiego i całego Kościoła.

br. Piotr Krawczyk OFMCap
Referent powołaniowy Kapucynów
tel. +48  797 907 131
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.powolanie-kapucyni.pl