Dom Duszpasterstwa Młodzieży p.w. Matki Bożej Anielskiej "Porcjunkula"
Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów w Serpelicach działa od 2002 roku. Szerzy się w nim duchowość św. Franciszka z Asyżu poprzez rekolekcje i dni skupienia, które adresowane są do ludzi należących do rodziny franciszkańskiej, do osób zakonnych i świeckich oraz do sympatyków tejże duchowości. Dom otwiera swoje podwoje także dla innych wspólnot i grup poszukujących wyciszenia i modlitwy, szczególnie dla młodzieży oazowej, członków Ruchu Światło-Życie ale również dla Kościoła Domowego, Ekipy Notre Dame, Ruchu Rodzin Nazaretańskich, Rodzin Szensztackich.
Innym wymiarem jest działalność edukacyjna - organizowane są "zielone przedszkola", "zielone szkoły", szkolenia, sesje naukowe, konferencje, warsztaty.
W DDM jest również miejsce na działalność rozrywkowo-wypoczynkową - kolonie letnie, ferie zimowe, obozy kondycyjne, międzynarodowe turnieje szachowe, imprezy integracyjne, Festyn Nadbużański.

Dom może jednorazowo przyjąć do 75 osób. Posiada własna kaplicę, jadalnię, dużą aulę i mniejszą salę na spotkania grupowe oraz samoobsługową kawiarenkę. Ośrodek posiada obszerny parking na samochody osobowe i autokary, a także bardzo ładnie zagospodarowane otoczenie.

Serpelice nad Bugiem jest to jedna z bardziej malowniczych wsi podlaskich, położona niedaleko granicy z Białorusią u podnóża pociętego wąwozami zbocza doliny Bugu, otoczona wielkimi lasami sosnowymi, o swoistym mikroklimacie z ogromną ilością jodu, korzystnym w leczeniu wielu chorób. W tutejszych lasach i starorzeczach spotkać można wiele rzadkich roślin i mnóstwo kolonii lęgowych różnych gatunków ptaków. Na brzegu wsi znajduje się Kalwaria Podlaska, zbudowana na stoku i szczycie góry, jako replika Drogi Krzyżowej w Jerozolimie. Serpelice są dobrym miejscem zarówno na modlitwę, jak i wypoczynek.

Przybywający do Serpelic mają możliwości korzystania z takich atrakcji jak: bryczki lub sanie (w zależności od pory roku), spływ tratwami lub kajakami po Bugu, rejsy statkiem po Bugu, szkoła przetrwania „As”, jazda konna wierzchem, wynajem orkiestry, prezentacja fauny i flory NPK „Przełom Bugu” na miejscu i w terenie, odkryty basen kąpielowy (latem).

  
Dom Duszpasterstwa Młodzieży

p.w. Matki Bożej Anielskiej "Porcjunkula"

Serpelice 89
08-221 Hołowczyce
tel. kom. +48 693 611 468
tel./fax +48 83 359 80 70
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
http://www.ddm.serpelice.org.pl