Nowy numer Głosu Ojca Pio

Z wakacyjnym numerem „Głosu Ojca Pio” nie będziesz się nudził! Autorzy artykułów proponują bowiem czytelnikom fascynującą przygodę z Bogiem. Można nauczyć się budować Arkę Noego, wypłynąć na połów z apostołami, porozmawiać z Haliną Frąckowiak o siódmym niebie, a także doświadczyć bilokacji z Ojcem Pio.

To nie wszystko. Ponadto wiele innych duchowych atrakcji… Między innymi podróż do św. Róży z Limy, wyprawa na safari, wizyta w wypożyczalni różańców, projekcja komedii o piekle i niebie oraz odkrywanie własnej drogi do szczęścia.

Natomiast w dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy instrukcję wysyłania listu do Ojca Pio oraz niespotykaną nigdzie indziej dziecięcą modlitwę do niego.

Lato, wakacje – to czas wielu możliwości. Od lat bogata jest oferta wyjazdów, rekolekcji, dni skupienia organizowanych przez wspólnoty, stowarzyszenia i ruchy katolickie w Polsce (choć pandemia uniemożliwiła tymczasowo ich organizację, liczymy na to, że niebawem będziemy mogli wrócić z wielką energią do ich prowadzenia). Wiele osób wyjedzie odpoczywać nad morze, jeziora w góry… I jak dla jednych wakacje będą czasem pogłębiania relacji i przyjaźni z Bogiem, dla innych mogą się stać okresem zapomnienia lub zaniedbania modlitwy i uczestnictwa we mszy świętej.

Jaki przepis na ten wakacyjny czas ma dla nas Ojciec Pio? Uczy, że jak całe życie, tak i okres letniego wypoczynku powinniśmy przeżyć z Panem Bogiem. Zachęca (jako wierny syn Świętego Franciszka) do dostrzegania Bożej obecności w pięknie stworzenia, by sławić i wielbić Boga za Jego dobro, które On objawia nam nieustannie i na wiele sposobów. Zachęca, by mieć otwarte oczy, uszy i serce oraz wytrwale iść za Panem, który prowadzi nas ku pełni życia.

Wsłuchując się w te zachęty i rady Ojca Pio, przygotowaliśmy kolejny numer naszego czasopisma, przekładając wskazówki Stygmatyka na język konkretu. Chcemy przeżyć wakacje z Panem Bogiem. Przeżyć z Bogiem przygodę… Albo raczej wiele przygód, które pozwolą nam z radością odkrywać tajemnice Bożego serca, piękno dzieła stworzenia i własne miejsce w cudownym Bożym planie.

Zapraszamy Cię więc, drogi Czytelniku, niezależnie od tego, czy wyruszysz tego lata w dalekie strony, czy jeszcze (ze względu na pandemię) zostaniesz we własnej miejscowości i domu, byś nad Jeziorem Galilejskim z apostołami zarzucił sieci, z Ojcem Pio przenosił się w czasie i przestrzeni (bilokacje), zbudował Arkę Noego albo wyruszył z misjonarzami do serca Afryki… Nie ma znaczenia, w jakim miejscu przebywasz, ale gdzie poprowadzi Cię Twój duch, umysł i serce.

Najważniejsze, byś dobrze wykorzystał czas – byś przeżył te wakacje pięknie i z Panem Bogiem!

Br. Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny

 

Aby nabyć najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” wystarczy kliknąć na poniższe logo wydawnictwa Serafin:

 

 

„Głos Ojca Pio” to magazyn religijny – wykraczający poza wąskie ramy pisma niszowego – skierowany do osób zainteresowanych duchowością św. Ojca Pio, otwarty i bliski życiu, formujący wiarę i zbliżający do tajemnicy Boga.

Od pierwszego numeru przybliża sylwetkę i duchowość Ojca Pio – jednego z najbardziej popularnych świętych dwudziestego wieku.

Pismo nie traci także z oczu problemów duchowych współczesnego człowieka i zmian zachodzących w Kościele. Stąd każdy numer otwiera temat przewodni, realizowany w atrakcyjnych formach dziennikarskich – wywiadach, ankietach i reportażach.

Na łamach „Głosu Ojca Pio” gościli m.in.: podróżnik Krzysztof Kamiński, s. Anna Bałchan, muzyk Adam Nowak, dziennikarz Krzysztof Ziemiec, pieśniarka Antonina Krzysztoń, duszpasterz małżeństw i rodzin Ksawery Knotz OFMCap, postać legenda Leon Knabit OSB, muzyk Jan Budziaszek, ewangelizator Marcin Zieliński.

Na stałe z pismem współpracują: psycholog Piotr Kwiatek OFMCap oraz bibliści: ks. prof. Tomasz Jelonek i ks. prof. Mariusz Rosik, Paweł Paszko OFMCap.

Specjalny dział w „Głosie Ojca Pio” stanowi polskie wydanie oficjalnego czasopisma Grup Modlitwy Ojca Pio „La Casa Sollievo Della Sofferenza”. Ukazują się w nim informacje z życia Grup Modlitwy w Polsce oraz materiały przydatne w prowadzeniu comiesięcznych spotkań formacyjnych.

„Głos Ojca Pio” posiada e-wydanie, którego dystrybutorem jest kiosk internetowy www.e-gazety.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska