Narzekanie to epidemia naszych czasów. Osłabia nie tylko jakość naszych relacji rodzinnych i zawodowych, ale ewidentnie szkodzi naszemu zdrowiu fizycznemu, psychicznemu i duchowemu. Czy można skutecznie bronić się przed tą współczesną chorobą? Autor stara się nie tylko zrozumieć fenomen i znaczenie kompulsywnego malkontenctwa, ale dostarcza czytelnikowi efektywnych narzędzi służących do wyrwania się z kręgu frustracji i poczucia niemocy. Książka „Sztuka życia bez narzekania” to zaproszenie skierowane do każdego człowieka, aby wzmacniać radość życia i poczucie dobrostanu”.
Da się nie narzekać? To co robić z wolnym czasem? Czytać. Najlepiej tę książkę. A po przeczytaniu można już tylko raz „narzeknąć”. Na to, że autor nie napisał tej książki wcześniej.
Krzysztof Piasecki, satyryk, artysta kabaretowy, dziennikarz.
Nauka o narzekaniu uzupełniona wiarą. Niebezpieczne, ale inspirujące (również dla naukowców!) połączenie wiedzy pomocnej osobom szukającym wszelkich możliwych impulsów, by pełniej wyrażać siebie.
dr hab. Łukasz D. Kaczmarek, prof. UAM. Kierownik Zakładu Psychologii Społecznej.
Autor książki „Pozytywne interwencje psychologiczne. Dobrostan a zachowania intencjonalne”. Na-rzeka-nie… Rzeka „nie” wypowiadana w żalu, pretensjach, malkontenctwie. Zamiast działania i zmiany ku DOBRU… Czytaj tę książkę Czytelniku, aby Twoja „rzeka” zamieniła się w „strumyk”, a bezruch narzekania w doskonalenie Istnienia. Warto!
Zofia Pierzchała,twórczyni i dyrektor Instytutu Integralnej Psychoterapii „Gestalt”.
Twój umysł jest jak cudowny ogród, a narzekanie to chwasty niszczące jego piękno. Negatywny umysł nigdy nie da Ci dobrego, pozytywnego życia.
Agnieszka Czerkawska, CEO Wellbeing Institute, praktyk psychologii pozytywnej.
Narzekanie, choć wydaje się mało znaczące, liche,jest naszym podstępnym i ukrytym wrogiem. Potrafi uprzykrzyć życie. Podcina skrzydła nawet najbardziej fantastycznym pomysłom.
Antonina Krzysztoń, piosenkarka, kompozytorka i autorka tekstów.
Br. Piotr Kwiatek OFMCap doktor psychologii, kapłan i zakonnik Krakowskiej Prowincji Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów. Ukończył trzyletni program terapii Gestalt w Filadelfii (USA). Ponadto odbył szkolenie w Instytucie Alberta Ellisa z Racjonalno-Emotywnej Terapii Behawioralnej (REBT) w Nowym Jorku. Prowadzi zajęcia z Interwencji pozytywnych na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS (Sopot, Poznań, Wrocław) – studia rekomendowane przez założyciela nurtu psychologii pozytywnej, prof. Martina E.P. Seligmana. Jest autorem książek: „Kochaj Boga i nie bój się być szczęśliwym”; „Ucieszyć się życiem – cztery okna wdzięczności”; „W świetle cienia – Trudności w drodze do szczęścia”; „NOTATNIK – w rytmie wdzięczności”.
Aby nabyć książkę „Sztuka życia bez narzekania” wystarczy kliknąć na poniższe logo wydawnictwa Serafin:
Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska