25 lat kapłańskiej posługi

30 maja br. w Parafii Św. Jana w Mogilnie (archidiecezja gnieźnieńska), gdzie posługują Bracia Mniejsi Kapucyni, odbyła się uroczystość Jubileuszu 25-lecia sakramentu kapłaństwa braci: Jacka Nowackiego (Stambuł, Turcja), Krzysztofa Wyszyńskiego (Mogilno), Zbigniewa Nowakowskiego (Zakroczym) i Piotra Woźniackiego (Orchówek). Br. Jacek Nowacki, który posługuje w Turcji, nie mógł przybyć na tę uroczystość. Z tej grupy Jubilatów br. Krzysztof Wyszyński należy od 2015 r. do wspólnoty mogileńskiej i posługuje w parafii jako kapłan.

Podczas Mszy świętej, która rozpoczęła się o godz. 12.30, br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny, wygłosił okolicznościowe kazanie. W uroczystości uczestniczyli także: br. Tomasz Wroński, wikariusz prowincjalny, bracia ze wspólnoty mogileńskiej, rodziny Jubilatów oraz licznie zgromadzeni parafianie i sympatycy.

Srebrnym Jubilatom życzymy pomyślności w realizacji pięknej drogi, jaką za łaską Pana podjęli pod koniec lat 80 minionego wieku, a od 26 maja 1996 r. posługują jako prezbiterzy.
Niech Pan Wam błogosławi, Drodzy Bracia Jacku, Krzysztofie, Zbigniewie i Piotrze!

[rl_gallery id=”9203″]

 

br. Grzegorz Sucheński, fot. Julia Chodyniecka, Danuta Czerniak

 

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska