Adwentowe dni skupienia WF Tau

W dniach 29 listopada – 1 grudnia 2019 roku w Zaborówcu oraz 6 – 8 grudnia 2019 roku w Tenczynie, odbyły się Adwentowe Dni Skupienia Wspólnoty Franciszkańskiej Tau.

W tegorocznych rekolekcjach, których tematem przewodnim był werset z Nowego Testamentu: „Wejrzał na uniżenie  Służebnicy swojej” (Łk 1,48), uczestniczyły 53 osoby dorosłe oraz 19 dzieci. Opiekę duchową sprawował br. Radosław Pasztaleniec OFMCap, który poprzez kazania i konferencje przybliżył wspólnocie postać Matki Boga, jej wiarę, pokorę i uniżenie.

W czasie tych trzech dni, zapatrzeni w Maryję – wzór życia duchowego – próbowaliśmy uchylić rąbka  tajemnicy Jej  powołania i trwania w Bogu. Modliliśmy się odmawiając brewiarz, godzinki i różaniec, rozważaliśmy fragmenty Pisma św. metodą skrutacji, a centralnym punktem każdego dnia była Eucharystia. Słowo Boże, żywe i dla każdego przynoszące inne treści, było podstawą umacniania się w wierze poprzez dzielenie się w małych grupach, zaś świadectwa osób, które mówiły o tym, w jaki sposób Maryja jest obecna w ich życiu, poruszyły serca  i na długo zostaną w pamięci.

Wspólnotowe dni skupienia z Maryją pięknie wprowadziły nas w Adwent – czas czuwania i oczekiwania na Boże Narodzenie.

WF Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska