Czarna Madonna w San Giovanni Rotondo

Do San Giovanni Rotondo 11 listopada 2019 roku przybyła kopia jasnogórskiego obrazu Matki Bożej. Cudownemu wizerunkowi towarzyszy jeden z największych skarbów Jasnej Góry: papieski pektorał, który św. Jan Paweł II nosił na swej piersi, a który ofiarował jasnogórskiemu sanktuarium.

Br. Roman Rusek OFMCap, koordynator krajowy Grup Modlitwy Ojca Pio w Polsce, który towarzyszy jasnogórskiej ikonie Matki Bożej, w tych słowach opowiada o wydarzeniu, w którym uczestniczy:

Włosi zgotowali Matce Boskiej Częstochowskiej cudowne powitanie. Przewieziono nas helikopterem z Foggi robiąc trzy okrążenia nad Sanktuarium tak, jak to zrobiono w 1959 roku z Madonną z Fatimy. W procesji prawie dwie godziny szliśmy przez miasto modląc się i słuchając rozważań Jana Pawła II. Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta i adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona różańcem, apelem i zasłonięciem kopii Obrazu Jasnogórskiego. Z wielkim artyzmem urządzono tron dla Królowej Polski, której wizerunek witano i żegnano oklaskami. Gdy ukazaliśmy krzyż papieski św. Jana Pawła II rozległy się ogromne brawa. Włosi go bardzo kochają.

Przewidziano wiele uroczystości w Sanktuarium św. Ojca Pio, które potrwają dwa tygodnie. Wielu pielgrzymów przybyło i nadal przybywa do San Giovanni Rotondo, aby ujrzeć kopię cudownego obrazu i za wstawiennictwem Matki Bożej zanosić swoje prośby do dobrego Boga.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska