Czuwając z Maryją – rekolekcje adwentowe

Maryja jest figurą Adwentu. Nikt tak jak Ona nie przygotowywał się na przyjście Chrystusa. Dlatego Kościół w czasie Adwentu, patrząc na osobę Maryi, pragnie przygotować się na to podwójne przyjście Chrystusa: na paruzję – przyjście na końcu czasów oraz na celebrację Jego pierwszego przyjścia, które miało miejsce ponad 2000 lat temu, które co roku świętujemy w czasie Bożego Narodzenia.

Rekolekcje to czas nawrócenia, poszukiwania Boga, pogłębiania relacji z Nim. Zapraszamy do wysłuchania rekolekcji wygłoszonych w 2013 r. w parafii Braci Mniejszych Kapucynów pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu. Słowo Boże głosił br. Paweł Teperski OFMCap.

Temat rekolekcji: Czuwając z Maryją

♦ Dzień pierwszy – II Niedziela Adwentu, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP – Słuchając słowa z Maryją https://youtu.be/cUyMqpLt-jA

♦ Dzień drugi – poniedziałek – Grzeszna kondycja człowieka https://youtu.be/nM_7O9pbZ-w

♦ Dzień trzeci – wtorek – Zbawieni przez darmową Miłość https://youtu.be/NgGi8f3eSZw

Bóg kocha grzesznika! – to podstawowe przesłanie rekolekcji, to podstawowe przesłanie Ewangelii, które przez cały rok Kościół głosi, a w czasie rekolekcji stawia nam wszystkim przed oczy. Marana Tha! Przyjdź Panie Jezu.

Zapraszamy na kanał YouTube br. Pawła Teperskiego OFMCap – https://www.youtube.com/c/pawelteperski

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska