Czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Ojczyzny

Z piątku na sobotę (25/26 listopada 2022) w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego miało miejsce nocne czuwanie modlitewne w intencji Kościoła i Polski pod hasłem: „Z Matką Bożą i św. Ojcem Pio adorujemy Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego”. Czuwanie modlitewne rozpoczęło się o godz. 20.30 powitaniem przybyłych osób przez o. Mariana Puchałę, przełożonego miejscowej wspólnoty zakonnej na Świętym Krzyżu oraz przez o. Krzysztofa Czepirskiego, rektora sanktuarium, który przybliżył historię i znaczenie tego wyjątkowego miejsca dla Kościoła i Polski.
 
Rozważania Apelu Jasnogórskiego oficjalnie rozpoczęły całonocne czuwanie modlitewne kilkuset przybyłych uczestników z ponad dwudziestu zgłoszonych Grup Modlitwy Ojca Pio z różnych diecezji. Następnie uczestnicy wysłuchali bogatej w treści konferencji: „Św. Ojciec Pio wobec Jezusa Chrystusa Ukrzyżowanego”, którą wygłosił br. Tomasz Protasiewicz OFMCap, Magister Nowicjatu z Sędziszowa Młp. Zaś o północy kilkunastu kapłanów celebrowało Mszę świętą.
 
W kaplicy Na Świętym Krzyżu znajduje się pięć kawałków sosny czarnej, na której dokonał odkupienia Jezus Chrystus. Relikwie Drzewa Krzyża Świętego odbierają cześć od przeszło 300 tysięcy pątników, którzy przybywają każdego roku na wzgórze Łysicy. Stróżami najstarszego sanktuarium narodowego są Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Miejsce to jest naznaczone bogatą historią patriotyczną i religijną. Wierni przybywają tu, aby pokłonić się Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska