Dialog międzyreligijny

 

Bracia Kapucyni z Kustodii Mariam Siddeeqa z Pakistanu rozpoczęli uroczystości z okazji 800. rocznicy spotkania św. Franciszka z Asyżu i sułtana Malek Al-Kamil w Damietcie w Egipcie.

Bracia, pod przewodnictwem Kustosza, br. Francis Nadeem, który jest również przewodniczącym Krajowej Komisji ds. Dialogu Międzyreligijnego i Ekumenizmu (NCIDE), zorganizowali kilka spotkań z okazji wspomnianej rocznicy. Wziął w nich udział br. Benedict Ayodi, sekretarz Międzynarodowej Komisji ds. Sprawiedliwości, Pokoju i Ochrony Stworzenia (GPIC) z Kurii Generalnej Kapucynów w Rzymie.

Oto niektóre z wydarzeń: wystawa dzieł sztuki w szkołach kapucyńskich przedstawiająca spotkanie św. Franciszka i sułtana; wykłady na dwóch głównych uniwersytetach muzułmańskich w Lahore (Pakistan); spotkanie przywódców religijnych, w tym biskupa Lahore, braci kapucynów i wielu przywódców muzułmańskich.

Br. Benedykt, będąc gościem wszystkich tych wydarzeń i reprezentując Ministra Generalnego Braci Kapucynów, zachęcał przywódców i wszystkich ludzi dobrej woli, do zaangażowania się w dialog międzyreligijny w celu promowania harmonii, pokoju i sprawiedliwość w Pakistanie.

Podczas innego ważnego wydarzenia Bracia Kapucyni modlili się o pokój na granicy Pakistanu i Indii. Był to bardzo znaczący gest wobec panującego teraz napięcia politycznego między dwoma krajami uzbrojonymi w broń jądrową. Wydarzenie było szeroko opisane w mediach, w tym przez rzymskiego obserwatora, Fides i Pakistan Christian Post.

Bracia Kapucyni z Kustodii Pakistanu uznają dialog międzyreligijny za swoją główną misję, biorąc pod uwagę fakt, że chrześcijanie są mniejszością w tym przeważnie muzułmańskim kraju.

br. Benedict Ayodi
Dyrektor, GPIC OFMCap

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska