Diamentowy Feniks dla o. Gabriela Bartoszewskiego

„O. dr Gabriel Bartoszewski OFMCap, postulator i wicepostulator w wielu ważnych procesach beatyfikacyjnych i kanonizacyjnych. Postać wybitna, niepowtarzalna, wzór zakonnika i człowieka uparcie dążącego do świętości poprzez ciężką, bezinteresowną pracę i miłość do człowieka na podobieństwo pierwszych chrześcijan i mnichów” – tymi słowami uzasadniono przyznanie Nagrody Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS o. Gabrielowi.

Z powodu pandemii koronawirusa ceremonia wręczenia tegorocznych Feniksów nie odbyła się zwyczajowo w czasie Targów Wydawców Katolickich, gala została przeniesiona na grudzień i była transmitowana przez internet. Laureatem Złotego Feniksa został abp Marek Jędraszewski, Diamentowego otrzymał bp Julian Wojtkowski, biskup pomocniczy senior archidiecezji warmińskiej, nagrodą specjalną  został uhonorowany historyk ks. prof. dr hab. Józef Marecki.

Wśród wyróżnionych publikacji w kategorii Seria wydawnicza (dzieła zebrane) znalazła się także książka Prawda, dobro, sumienie o. prof. Andrzeja Derdziuka.

Pełna lista uhonorowanych znajduje się na stronie Stowarzyszenia Wydawców Katolickich 

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska