Doroczne rekolekcje zakonne

Frascati (Rzym). Jak co roku wspólnota Kurii Generalnej uczestniczyła w rekolekcjach zakonnych. W tym roku prowadził je br. Hayden Williams OFMCap z Malty.

Temat rekolekcji brzmiał następująco: „Otrzymacie moc Ducha Świętego, który zstąpi na was, i będziecie moimi świadkami” (Dz 1,8) – Ewangelizatorzy z mocą (Evangelizzatori nello Spirito). Temat ten został wybrany w celu przygotowania braci na zbliżającą się Plenarną Radę Zakonu, która będzie miała za cel podjąć temat misyjności  Zakonu, a także dlatego, gdyż – według kaznodziei – jest to przesłanie, które Duch Święty ma dziś dla Kościoła i dla nas, Braci Kapucynów. Podczas medytacji fr. Hayden pomagał uczestnikom stawać, jako ewangelizatorom, twarzą w twarz z Bogiem.

Bracia zgromadzeni w naszym domu dla formacji ciągłej we Frascati, niedaleko Rzymu, spotykali się dwa razy dziennie, w czasie od niedzieli wieczorem do piątkowego lunchu (8 – 13 marca), aby wysłuchać konferencji, a także wspólnie świętować Eucharystię i liturgię godzin.

Piękno ogrodu braci we Frascati, otaczające środowisko i cisza, wzmocnione blokadą ruchu spowodowaną rozprzestrzenianiem się koronawirusa, pomogły usłyszeć subtelny głos Boga przemawiającego do serca.

Brat Hayden jest dobrze znany w świecie kaznodziejskim. Mimo młodego wieku głosił już rekolekcje i różnego rodzaju konferencje duchowe w wielu krajach świata w języku angielskim, włoskim i maltańskim (prowadził również rekolekcje dla kapłanów w Polsce).

Zapraszamy do odwiedzenia strony br. Haydena www.rahamim.org.

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska