Dwie nowości Wydawnictwa Serafin

Jeżeli szukasz prezentów na Boże Narodzenie dla siebie oraz swoich najbliższych, warto, abyś poznał dwie nowości Wydawnictwa Serafin.

W serii „Biblia i życie” ukazały się dwa pierwsze tytuły: „Abraham. Próby wiary” oraz „Na początku. Od stworzenia do wieży Babel”. Autorzy publikacji to bracia: Jan Kania i Tomasz Regiewicz . Książki są zapisem rekolekcji prowadzonych przez nich corocznie dla rodzin, a także owocem wielu rozmów, słuchania i dzielenia się słowem Bożym oraz życiem.

„Abraham. Próby wiary”
Historia Abrahama pozwala nam lepiej poznać samych siebie. Pomaga dostrzec, że nosimy w sercu ranę egoizmu i chcemy żyć dla siebie samych. Abraham może nam pomóc odnaleźć własne serce i właściwą drogę, aby odpocząć w Panu i zacząć żyć w innym wymiarze życia.
Książka w kolejnych odsłonach pozwala usłyszeć głos Pana, który przychodzi tu i teraz, w rzeczywistości, w której żyjemy, w egzystencji, jakiej doświadczamy. Nie spotkamy Go w wyimaginowanym świecie własnych wyobrażeń. Trzeba stanąć w prawdzie, zdjąć maskę, odsłonić swe serce – dopiero wtedy usłyszymy głos Boga, który ma moc obudzić zmarłych.

„Na początku. Od stworzenia do wieży Babel”
W biblijnych tekstach nie znajdujemy wykładu z kosmologii ani naukowego opisu procesu stwarzania świata; żaden świadek nie był przecież obecny, gdy powstawały niebo i ziemia. Pierwsze rozdziały Księgi Rodzaju to pewnego rodzaju refleksja teologiczna, odpowiadająca na pytanie: Kto stworzył świat? Kto stoi za powstaniem człowieka? Skąd na świecie wzięło się zło? Istniało ono od początku, czy pojawiło się dopiero w określonym momencie? Na skutek czego ogarnęło świat? Na te i podobne pytania Biblia daje odpowiedź.

Więcej szczegółów oraz możliwość nabycia książek w promocyjnej cenie na stronie:

www.e-serafin.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska