„Dziś czuję się wolnym człowiekiem”

W piątek, 12 listopada 2021 roku papież Franciszek w ramach Światowego Dnia Ubogich odwiedził Asyż, gdzie spotkał się z najuboższymi. Wśród pielgrzymów znalazła się również pięcioosobowa grupa podopiecznych z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio.

Jednym z wyjątkowych momentów spotkania dla grupy krakowskich pielgrzymów było wręczenie prezentu papieżowi oraz publiczne złożenie świadectwa przez pana Sebastiana – jednego z jej uczestników. Mężczyzna znalazł się wśród siedmiu osób, które swoją historią podzieliły się z Ojcem Świętym. Całe świadectwo znajduje się na naszym profilu na FACEBOOKU, poniżej publikujemy fragment.

„W wieku 16 lat spróbowałem narkotyków i alkoholu. Moją rodziną byli wtedy koledzy. Rozpoczęły się kłopoty z prawem. Straciłem szacunek do siebie i innych. Przestałem odróżniać co jest dobre, a co złe. Rozpoczęły się detoksy, terapie, ale odrzucałem to wszystko. Sam mówiłem co jest dobre. Jednak było coraz gorzej. Tak mijały kolejne lata.
Wtedy Bóg postawił na mojej drodze osoby z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Stanąłem przed Bogiem taki, jaki jestem. Błagałem Go, aby dał mi nowe życie i po raz kolejny Bóg nie odwrócił się ode mnie. Pokazał mi życie stabilne, choć niekoniecznie łatwiejsze. Dziś oświadczam Bożej łaski każdego dnia. To jest coś tak pięknego, że nie można tego opisać słowami. – ze wzruszeniem dzielił się w Asyżu pan Sebastian.
W głowie mam wspomnienia samego siebie, kiedy spałem na ławkach, byłem brudny i pijany. Nienawidziłem siebie, teraz siebie akceptuję. Dzięki Bogu chcę zmieniać swoje życie. Dziś czuję się wolnym człowiekiem, który patrzy na siebie i innych ludzi przez pryzmat Bożej miłości. Wiem, że czeka mnie jeszcze wiele pracy nad sobą, że jeszcze nie raz będzie ciężko, ale mam poczucie, że nie jestem sam, bo Pan Bóg jest ze mną i wiele innych ludzi.” – mówił wzruszony.

Artykuł za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska