Gabon: Z nowym napędem w nowy rok

Misje to codzienne zmagania, zbyt mało rąk do pracy, zbyt dużo rzeczy do zrobienia. Tyle potrzeb, tyle wyzwań… Wciąż modlimy się o nowe powołania misyjne, wciąż szukamy środków materialnych. W zakończonym 2020 roku nasza misja w Gabonie przeżywała swój mały jubileusz „zmagań misyjnych” – to już 20 lat naszej obecności w tym równikowym kraju.

Dziękujemy Bogu za jego opiekę i błogosławieństwo, za naszych misjonarzy, którzy tam posługiwali i wciąż posługują, za przyjaciół i dobrodziejów, którzy wspierali i wspierają nasze inicjatywy zarówno te duszpasterskie jak i te społeczne, edukacyjne, czy medyczne.

Dziękując otwieramy nowy rozdział posługi misyjnej – kolejne lata, kolejne zaproszenie misyjne do modlitwy i wsparcia materialnego.

Chcemy, od tej strony materialnej, aby wejściem w ten kolejny czas, który jest nam dany, była konkretna pomoc najuboższym. Tym, do których nie dotarła szeroko rozumiana cywilizacja w postaci prądu, dróg, czy innych, tak podstawowych dla nas rzeczywistości.

Bracia posługujący w parafii Cocobeach aby dotrzeć do części swej parafii muszą wpływać łodzią w głąb lądu bo nie ma tam dróg. Odwiedzają wioskę po wiosce, które leżą wzdłuż rzeki. Wioski bez prądu i bez bieżącej wody…

Bracia docierają do tych miejsc małą łódką wyposażaną w silnik spalinowy. Silnik ten musimy jednak wymienić. Koszt nowego silnika to 5.000€, czyli około 22.500 zł. Bez tego silnika nie ma możliwości, aby tam dotrzeć.

Zobacz film z wyprawy łodzią motorową do wiosek położnych w dżungli:

Zapraszamy was do wsparcia zakupu tego silnika – razem na pewno damy radę.

Można to zrobić poprzez wpłatę dobrowolnej ofiary na nasze konto:

Warszawska Prowincja Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów

ul. Kapucyńska 4

00-245 Warszawa

Pekao S.A. 03 1240 6292 1111 0000 5019 9015

Lub poprzez nabycie cegiełki – albumu, wydanego z okazji 20-lecia naszej misyjnej działalności w Gabonie – Cappuccino na równiku. Cena takiej cegiełki to 50zł. Wystarczy do nas napisać na adres: kapucyni.misje@gmail.com lub wysłać sms na nr: 797907140, a my oddzwonimy.

A tak wygląda nasz album:

 

Obserwuj Misje Kapucyńskie na Facebooku:

 

Zdjęcie autorstwa Carrie Johnson z Pexels

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska