Jak pomagamy w czasie epidemii

 

Dokładnie dwa miesiące temu epidemia koronawirusa sprawiła, że musieliśmy przeorganizować pracę Dzieła Pomocy św. Ojca Pio tak, by – zachowując środki ostrożności – pomagać nieustannie osobom, które nie mogą odpowiedzieć na apel „Zostań w domu”.

Bardzo zależało nam na tym, by pomimo obostrzeń związanych z epidemią, pozostać z osobami doświadczającymi bezdomności i towarzyszyć im w tym trudnym czasie. Dzięki zaangażowaniu braci kapucynów, pracowników oraz wolontariuszy dostosowaliśmy działalność do nowej sytuacji i podjęliśmy szereg pomocowych działań. W nowych realiach działamy od 13 marca.

Dziś z wdzięcznością i wzruszeniem myślimy o dwóch ostatnich miesiącach. Z wielką radością dzielimy się krótkim podsumowaniem. I choć są to tylko liczby, to za każdą z nich stoi człowiek, który mógł danego dnia wziąć kąpiel, zjeść obiad, wypić kubek ciepłej kawy…

Pragniemy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączają się w pracę Dzieła. Z całego serca dziękujemy Darczyńcom, bez których pomoc na taką skalę nie byłaby możliwa!

 

Szczegółowe informacji, jak działamy w czasie epidemii znajdziesz tutaj.

Artykuł zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska