Jak przebaczać a jak nie przebaczać?

 

Któż z nas nie przeżywał dylematu, co zrobić, gdy ktoś swoim zachowaniem przekroczył jedną z naszych granic? Przebaczyć i zapomnieć, czy też zdobyć się na poważną rozmowę o tym, co się stało i domagać się przeprosin oraz zadośćuczynienia? A może przy najbliższej okazji spróbować się odegrać, aby tamtej osobie „poszło w pięty”?

Nowa książka wydawnictwa Serafin autorstwa Cezarego Sękalskiego jest próbą odpowiedzi na te pytania. A materiał w niej zawarty pochodzi zarówno z rozważań teologicznych i biblijnych, jak i ze spotkań terapeutycznych z małżonkami, którzy właśnie z przebaczeniem albo jego brakiem mieli w relacjach największy problem.

 

Cezary Sękalski, doktor teologii duchowości i psychoterapeuta. Jako kierownik duchowy i rekolekcjonista współpracował z domami rekolekcyjnymi księży jezuitów. Wykłada w Karmelitańskim Instytucie Duchowości w Krakowie i Podyplomowym Studium Duchowości na KUL w Lublinie. Autor książkowych wywiadów z Józefem Augustynem SJ, Elżbietą Sujak, Adamem Nowakiem i Janem Budziaszkiem oraz książek z zakresu duchowości. Prowadzi bloga na stronie: psychoterapia-sekalski.pl.

 

Książkę możesz zamówić klikając na poniższy obrazek:

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska