Jeden więcej w Krakowie

Po krótkiej przerwie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio wraca ze zbiórką charytatywną „Kup jeden więcej” w krakowskim sklepie Auchan w Bonarka City Center.

Zima kojarzy nam się z długo wyczekiwanym śniegiem i zimowymi atrakcjami. Jednak dla osób bez domu jest to trudny czas, w którym po opuszczeniu noclegowni nie mają się gdzie podziać i często spędzają dzień w otwartej przestrzeni w ujemnych temperaturach. Dlatego w sobotę – 14 grudnia – każdy klient sklepu Auchan może pomóc nam sprostać zimowym wyzwaniom. W tym celu wystarczy kupić o jedną rzecz więcej z myślą o osobach bezdomnych np. SKARPETY lub RĘKAWICZKI do garderoby, czy KAWĘ lub CIASTKA na zajęcia świetlicowe i spotkania grup wsparcia. Tego dnia wszystkie zakupione artykuły nasi wolontariusze będą zbierać przy wejściach do sklepów Auchan od 10:00 do 22:00. Klienci otrzymają również ulotki z listą najpotrzebniejszych produktów. To mały gest, a wielka pomoc dla osób potrzebujących!

Co możesz podarować? W okresie zimowym osobom bez domu najbardziej przydadzą się spodnie dresowe, kalesony, ciepłe skarpety, szaliki, czapki i zimowe rękawiczki. Są to rzeczy najpotrzebniejsze, które osoby bezdomne otrzymują w łaźni i garderobie. Jednak odzież to nie wszystko. Wesprzeć można również świetlicę dla osób bezdomnych i grupy wsparcia, kupując produkty spożywcze takie jak np. cukier, kawę mieloną, konserwy mięsne i rybne, zupki chińskie i typu gorący kubek.

Zachęcamy wszystkich klientów, by przy okazji sobotnich zakupów pomóc osobom bez domu.

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska