Kapituła Asystentów Lokalnych

 

W dniach 26 – 27 września 2019 roku w Krakowie Olszanicy odbyła się coroczna Kapituła Asystentów Lokalnych (KAL) Młodzieży Franciszkańskiej Tau i Wspólnoty Franciszkańskiej Tau. Jest to spotkanie formacyjne braci, którzy opiekują się wspomnianymi wspólnotami. Kolejnym walorem KAL jest integracja asystentów, a także wymianie doświadczeń pomiędzy nimi.

Pierwszego dnia w ramach spotkania z psychologiem –  bratem doktorem Piotrem Kwiatkiem dyskutowaliśmy na temat bieżących problemów jakie przeżywa młodzież. Drugi dzień związany był z podsumowaniem minionego roku formacyjnego, który dotyczył małości i prostoty oraz sakramentu bierzmowania. Był to również czas wejścia w nowy rok, który z kolei poświęcony jest uwielbieniu Boga Ojca i Syna i Ducha Świętego oraz jeszcze głębszemu odkryciu Eucharystii. – Tłumaczył br. Bartosz Tkaczyk z referatu franciszkańskiego.

Dyskusje toczyły się głównie wokół sytuacji poszczególnych wspólnot oraz problemów związanych z formacją. Obradujących braci odwiedził Minister Prowincjalny – br. Tomasz Żak, który dodatkowo podsumował całość i zakończył spotkanie

Obecnie istnieje 16 wspólnot MF Tau: Kraków-Loretańska, Kraków-Olszanica, Krosno, Lublin, Nowa Sól, Oświęcim, Piła, Poznań, Stalowa Wola, Tychy, Tenczyn, Częstochowa, Wałcz, Wola, Wołczyn oraz Wrocław. Natomiast wspólnoty WF Tau formują się w następujących miejscowościach: Bielsko-Biała – Tychy, Bytom, Kraków, Larvik (Norwegia), Piła, Poznań, Dąbrowa Górnicza, Wrocław i Stalowa Wola.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska