Kolegium św. Wawrzyńca

 

W dniu 19 października 2019 r. uroczyście świętowano w Kolegium św. Wawrzyńca z Brindisi w Rzymie początek nowego roku akademickiego 2019/2020. Mszy Świętej przewodniczył brat Pio Murat, Radny Generalny. W swojej homilii podkreślił działanie Ducha Świętego, które prowadzi nas do poszukiwania prawdy, która prowadzi do Boga.

W bieżącym roku akademickim 78 studentów przebywa w naszym Międzynarodowym Kolegium, z czego 25 to studenci pierwszego roku. Wśród studentów jest także 11 doktorantów. Wspólnota domowa składa się z 15 profesorów i innych braci, którzy pełnią różne posługi w Kolegium. Ponadto w domu jest 8 współbraci z Instytutu Historycznego, którzy prowadzą badania naukowe.

Społeczność Kolegium, mimo że jest liczna, prowadzi regularne życie modlitwy i pracy intelektualnej, a także celebruje inne szczególne chwile życia braterskiego z okazji różnych uroczystości.

Na początku roku akademickiego poprosiliśmy dobrego Boga o błogosławieństwo dla naszej pracy i wszystkiego, co stanowi realizację naszego powołania kapucynów.

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska