Kościół odbudowany(ch)

Po czasie uświadomienia sobie zranień (wołczyński wtorek), jakie mamy w sobie, nadszedł moment łaski, przebaczenia i uzdrowienia. Środa to kulminacyjny dzień Spotkania Młodych w Wołczynie, którego temat brzmiał Kościół Odbudowany(ch). Wielu ludzi specjalnie przyjeżdża na ten jeden dzień. Chcą uzdrowienia serc. Nie raz potrzeba przejść długą drogę, by przestać budować na sobie, a zacząć zakładać fundamenty na Jezusie.

Poranek rozpoczęliśmy Jutrznią, natomiast śniadanie na polu namiotowym stanowiło dobry moment na integrację i poznawanie swoich sąsiadów. Na modlitwie porannej, którą prowadził brat Piotr Szaro OFMCap usłyszeliśmy zachętę, by szukać przyczyn naszych grzechów i przemyśleć, co chcielibyśmy zmienić w swoim życiu.

Następnie odbyła się konferencja gościa specjalnego – o. Antonello Caddeddu, współzałożyciela, wraz z o. Pedro Mariano, wspólnoty Przymierze Miłosierdzia. Charyzmatyczny Włoch opowiadał historię walki Dawida z Goliatem, a na homilii podczas Eucharystii przypominał o miłości Pana Boga do nas. Mieliśmy okazję oddać Jemu swoje życie, a także wykrzykiwać, że jesteśmy cudem w oczach Stwórcy.

Podczas konferencji wychodził poza ramy – pokazał żywy Kościół, który jest otwarty na drugiego człowieka. Młodzi ludzie potrzebują włączenia do wspólnoty, nie patrzenia z góry. – tak o wystąpieniu o. Antonello powiedziała Klara z Wrocławia, uczestniczka spotkania.

„Kawalerka do wynajęcia czy dom na całe życie?” – to był temat, na który wypowiadał się Michał „PAX” Bukowski – raper, lider zespołu „Muode Koty”, gospodarz programu TVP Studio Raban. Podzielił się świadectwem swojego życia oraz zaśpiewał kilka piosenek.

Nabożeństwo pokutne poprowadzone przez brata Pawła Frąckowiaka OFMCap i wspólnotę ICHTIS z Wrocławia, zaczęło się od adoracji Najświętszego Sakramentu oraz modlitwy za spowiedników. Każdy z uczestników po spowiedzi przyniósł do amfiteatru cegłę podpisaną swoim imieniem. Z wszystkich cegieł utworzyliśmy symboliczne fundamenty Kościoła. W ten sposób uświadomiliśmy sobie, że w tym sakramencie oprócz naprawiania relacji z Bogiem, również odbudowujemy więź z Kościołem.

Po modlitwie do Anioła Stróża, która tradycyjnie podsumowała dzień udaliśmy się na pole namiotowe, by wypocząć i zregenerować siły.

Aneta Wawrzak

Fot. Agnieszka Krzyształowicz

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska