Kościół zraniony(ch)

Pierwszy pełny dzień Spotkania Młodych trwał pod hasłem: Kościół zraniony(ch). Na dobry początek wszyscy zgromadzili się na porannej modlitwie liturgicznej — Jutrzni. Po uwielbieniu Boga przyszedł czas na bułki, herbatę oraz inne produkty z własnych zapasów.

Gościem specjalnym tego dnia był Ojciec Edward Kawa OFMConv – Biskup pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej. W konferencji zatytułowanej Mój Kościół zraniony wprowadził uczestników w trudny temat grzechów i zranień, których poznanie jest początkiem przemiany. Centralnym punktem dnia była uroczysta Eucharystia. W homilii Ojciec Biskup, na podstawie perykopy ewangelicznej o powołaniu celnika Mateusza na apostoła, ukazał jak może zmienić się serce człowieka, który w spotkaniu z Bogiem bez reszty Mu się oddaje.

Popołudnie otwarł mecz piłki nożnej. Bracia Kapucyni starli się z „resztą świata”. Aby zachować ducha pokory franciszkańskiej oddali zwycięstwo uczestnikom festiwalu. Po meczu miało miejsce spotkanie w małych grupach, w których każdy mógł podzielić się swoim doświadczeniem wiary oraz Bożego działania.

Wieczorem odbyły się dwa koncerty. Wystąpiły zespoły Tato i KapEl’a. Warto dodać, że ostatnia wspomniana grupa składa się z naszych braci postnowicjuszy, którzy swoim wystąpieniem rozgrzali publiczność do czerwoności. Świętujemy 25 Spotkanie Młodych w Wołczynie. Ćwierć wieku należało godnie uczcić, dlatego podczas koncertu KapEl’i, pokrojono jubileuszowy tort. Alternatywę dla koncertów stanowiło spotkanie z kapucyńskim misjonarzami posługującymi na co dzień w Republice Środkowoafrykańskiej oraz Czadzie.

Wołczyn to szczególny czas działania Łaski Bożej — mogliśmy przekonać się o tym podczas wieczornego nabożeństwa Odkryj Jego Oblicze, poprowadzonego przez br. Grzegorza Dziedzica. Duch głębokiego poruszenia towarzyszył chyba wszystkim, którzy po tej modlitwie udawali się na spoczynek przed kolejnym dniem pełnym wrażeń.

Fot. Agnieszka Krzyształowicz

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska