Książka brata Piotra Michalika OFMCap

Nakładem Fundacji Kapucyni i Misje ukazała się  książka pod tytułem: „Wszyscy tańczą na moście Wantounou” – wywiad dziennikarza „Gościa Niedzielnego” Andrzeja Kernera z misjonarzem br. Piotrem Michalikiem.

Br. Piotr zechciał się podzielić z nami swoim bogatym doświadczeniem misyjnym – życia i pracy pośród plemion Gbaya, Pana, Mbororo i innych, zamieszkujących teren Republiki Środkowoafrykańskiej: „…Przyjeżdżając na misje, musiałem nauczyć się rozumieć ludzi w Afryce. Ich inny sposób myślenia i inny sposób życia. Musimy budować porozumienie między ludźmi, mając na uwadze bolesną historię Afryki. Misjonarz musi być człowiekiem modlitwy, bo tylko w niej znajdzie siłę do tego, co ma robić”.

Dzięki opowieściom br. Piotra i fragmentom jego listów poznajemy nie tylko codzienne życie Afrykańczyków, ich troski i radości, lecz także i jego samego. Daje się z niej wyczytać jego przyjazny stosunek do człowieka, przyrody i świata, a nade wszystko wielką miłość do Boga. Prostym życiem, pokorną pracą i służbą br. Piotr potwierdza, że zasługuje na miano prawdziwego syna św. Franciszka z Asyżu.

Książka do nabycia w sklepie internetowym:
sklep.kapucyni.pl
Cena: 35 zł + koszt wysyłki

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska