La Foresta w Krakowie

 

We wspólnocie Młodzieży Franciszkańskiej Tau przeżywamy obecny rok formacyjny pod hasłem „Małość i prostota”. Dokładamy wszelkich sił, by dobrze przygotować się do rekolekcji wakacyjnych, a szczególnie do posługi na nich. Dlatego też odpowiedzialni naszej wspólnoty wzięli udział w wiosennych rekolekcjach La Foresta, które odbyły się w dniach 5­-7 kwietnia 2019 roku w Krakowie. Jest to moment spotkania z Asystentem Prowincjalnym i Radą MF Tau, integracji, warsztatów oraz głębokiej modlitwy za nas wszystkich.

Pierwszego dnia po odmówieniu nieszporów poszukiwaliśmy odpowiedzi na pytanie, co ma wspólnego La Foresta ze św. Franciszkiem? W tym miejscu nasz patron zamieszkiwał ze swoimi braćmi. Modlił się w grocie i szukał ulgi w cierpieniu, które było spowodowane chorobą oczu. Później odbyła się adoracja Krzyża. Mogliśmy także przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania, by później w pełni uczestniczyć w Eucharystii.

Drugiego dnia było intensywniej. Mieliśmy czas na omówienia bieżących spraw wspólnot lokalnych oraz na wysłuchanie sprawozdania Rady MF Tau, która podzieliła się radościami i trudnościami związanymi z działalnością naszej wspólnoty. Nie zabrakło konferencji i warsztatów, które przygotowali dla nas br. Szymon Mrowiec OFMCap oraz członkowie wspólnoty Koinonia. Dotyczyły one działania Ducha Świętego oraz charyzmatów obecnych w Kościele.

Rekolekcje La Foresta pokrzepiły nas Słowem Bożym i świadectwami działania Boga w naszym życiu.  Mamy nadzieję, że będziemy mogli jeszcze owocnej służyć wspólnotom lokalnym, a w wakacje pomóc wszystkim w przeżywaniu rekolekcji Fonte Colombo i Spoleto.

Aneta Wawrzak, MF Tau Kraków

Artykuł i zdjęcia za: mftau.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska