Łaźnia ponownie otwarta!

Drodzy Przyjaciele, nie znajdujemy słów, żeby wyrazić naszą wdzięczność! Jesteśmy poruszeni Waszą hojnością oraz wielkim sercem, które w ostatnich dniach otworzyliście na los osób bez domu.

Dzięki 454 osobom, które wsparły naszą zbiórkę, zebraliśmy 112 267 złotych na ponowne otwarcie łaźni, do zamknięcia której dwa tygodnie temu zmusiła nas epidemia koronawirusa. Zebrane fundusze pozwolą nam na zakup środków ochronnych dla osób posługujących w łaźni m.in. kombinezonów, półmasek filtrujących, okularów, rękawiczek oraz środków do dezynfekcji.

Tym samym, z radością ogłaszamy, że we wtorek 31 marca po ponad dwutygodniowej przerwie ponownie otworzyliśmy Dziełową łaźnię. Miejsca na pierwszy dyżur bardzo szybko się zapełniły, a państwo z radością i dużą wdzięcznością przyjęli informację o wznowieniu możliwości umycia się. Kąpiel, która dla nas jest rutyną i codziennym rytuałem, po takiej przerwie dla osób doświadczającym bezdomności stała się długo wyczekiwanym „komfortem”, na który panowie i panie bez domu zareagowali z nieukrywaną ulgą, a nawet wzruszeniem… Jednak odgórne obostrzenia wydane przez właściwe organy oraz troska o bezpieczeństwo zarówno osób biorących kąpiel, jak i braci kapucynów posługujących w tej przestrzeni, wymagały od nas zmiany dotychczasowych zasad korzystania z łaźni oraz wprowadzenia wszelkich możliwych środków ostrożności. Tym samym, jednocześnie dostępne będą dwie skrajne kabiny, które pozwolą na zachowanie bezpiecznych odstępów, a po każdym użyciu zostaną dokładnie zdezynfekowane. W tym momencie, dyżury w łaźni będą odbywać się dwa razy w tygodniu, a wprowadzone ograniczenia pozwolą nam na przyjęcie łącznie 40 osób z przestrzeni ulicznej.

Ostatnie tygodnie pokazały nam po raz kolejny, że mamy wokół siebie wspaniałych Przyjaciół! Wiele jeszcze do zrobienia, ale wierzymy, że wspólnie możemy odmienić los osób doświadczających bezdomności. Przed nami czas trudny, który wymaga nie tylko wdrażania i dostosowywania się do nowych rozporządzeń w naszej codziennej posłudze, ale również stawia nas w obliczu wielu nieplanowanych wcześniej wydatków… Dlatego zapewniamy, że całość kwoty ze zbiórki przeznaczona zostanie na pomoc osobom, które teraz znajdują się w najtrudniejszej sytuacji.

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska