Manufaktura Kapucynów

Drodzy Przyjaciele, Partnerzy i Klienci Manufaktury Kapucynów!

Koniec każdego roku to naturalny moment, by podsumować to, co minęło, wyrazić wdzięczność Bogu i ludziom za wspólny czas i współpracę, aby z nadzieją wytyczyć nowe szlaki wspólnej przyszłości.

Rok 2018 był dla Manufaktury Kapucynów bardzo wyjątkowy. Zarząd Krakowskiej Prowincji Zakonu Kapucynów wdrożył w życie przekształcenie Manufaktury Kapucynów z jednostki gospodarczej w łonie prowincji zakonnej na Spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. W ten sposób nasza zakonna działalność dla dobra Balsamu Kapucyńskiego lepiej odnajduje się w gospodarczym i prawnym otoczeniu obecnej sytuacji w Polsce. Jako kapucyni zachowaliśmy całkowite posiadanie i kontrolę nad naszym dziedzictwem, którym jest Balsam Kapucyński a przy tym Manufaktura Kapucynów jako Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest podmiotem lepiej zrozumiałym dla firm i podmiotów, które chcą z nami współpracować.

To nie jedyna nowość, którą wdrożyliśmy w minionym roku. Jak zapewne mogli Państwo zauważyć od lata 2018 w naszej autorskiej ofercie posiadamy także kawę Bonum. Jest to produkt wyjątkowy. Nie myślę tylko o tym, że został oznakowany naszym odnowionym logo Manufaktury Kapucynów, ale przede wszystkim o unikatowej zawartości. To mieszanka specjalnie palonych na nasze zamówienie kaw z trzech krajów. Owej kompozycji nie znajdziecie Państwo na rynku pod żadną inną etykietą.

Jednak nie kawa zapoczątkowała pochód nowości w Manufakturze Kapucynów. Wszystko zaczęło się od logo. Przez wiele lat Balsam Kapucyński i produkty z jego dodatkiem (mydło, krem, żel) były oznaczone logo z zakonnikiem w brązowym habicie a w tle znajduje się reprint starego zdjęcia naszego krakowskiego klasztoru z ul. Loretańskiej. Cały czas zachowujemy sentyment do tego wieloletniego znaku, naszego symbolu, który posiada także ochronę prawną jako znak, który wyraża naszą zakonną tożsamość. Jednak także znaki i symbole trzeba z biegiem czasu odświeżać, aby w odnowionej formie niosły w przyszłość bogactwo tradycji. Tak powstało nasze nowe logo. Główne elementy są w nim zachowane. Z przodu znajduje się zakonnik kapucyn a w tle nasz krakowski klasztor, tyle że w uproszczonych graficznie i kolorystycznie formach.

Nowością, która nas czeka na początku roku 2019 będzie nowa szata graficzna Żelu Kapucyńskiego Extra. Sam Żel jest produktem, który posiadamy w naszej ofercie już od kilku lat. Zawiera bardzo duże stężenie Balsamu Kapucyńskiego. Przyszedł czas, aby odnowić jego opakowanie nie zmieniając jego skutecznego składu. Następnie przyjdzie kolej na etykietę Balsamu Kapucyńskiego. Jeśli późną wiosną zobaczycie, Drodzy Państwo, Balsam Kapucyński oznakowany zmienioną etykietą, nie obawiajcie się o zawartość. W butelce będzie się znajdowała dalej ta sama nalewka od 100 lat wytwarzana przez krakowskich kapucynów.

Chciałbym Was, Drodzy Przyjaciele, zaprosić do zapoznania się z naszą nową stroną internetową. To także osiągnięcie Manufaktury Kapucynów w roku 2018. Jej adres to www.manufaktura.kapucyni.pl Przygotowaliśmy ją z myślą o Was. Aby była czytelna, przejrzysta a przede wszystkim odpowiadała na coraz powszechniejsze stosowanie urządzeń przenośnych jak smartphonów i tabletów. Teraz na wyświetlaczu swojego mobilnego urządzenia możecie nas zabrać ze sobą wszędzie. A my postaramy się odpowiedzieć na Wasze potrzeby najlepiej jak potrafimy. Mamy nadzieję, że nowa witryna przypadnie Państwu do gustu. Jesteśmy otwarci na Państwa wskazówki i propozycje. Zakon kapucynów zawsze był blisko ludzi. Chcemy, aby Balsam Kapucyński i Manufaktura Kapucynów wyrażały tę bliskość z ludźmi poprzez wyjście naprzeciw ich potrzebom zdrowia duszy i ciała.

Przy naszym krakowskim klasztorze posiadamy także uroczy sklepik detaliczny. Zapraszamy do odwiedzin tego wyjątkowego punktu na mapie Królewskiego Miasta Krakowa.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu wszelkiej pomyślności i Bożego Błogosławieństwa. Niech Dzieciatko Jezus napełnia Wasze serca pokojem i miłością w Nowym 2019 Roku.

Br. Łukasz Bujak OFMCap
Prezes Manufaktury Kapucynów Sp. z o.o.

 

[rl_gallery id=”1849″]

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska