Maryja figurą i wzorem w tym czasie próby

Droga wiary Maryi, Matki Jezusa, jest tematem kazań Wielkiego Postu, które wyjątkowo w tym roku zostały nagrane na video są emitowane na kanale YouTube Watykanu. Nagranie miało miejsce w kaplicy Redemptoris Mater na Watykanie, gdzie zazwyczaj głosi je kaznodzieja papieski zarówno Kurii Rzymskiej jak i samemu Papieżowi Franciszkowi.

Droga Maryi nie była drogą prostą, również Ona przeżywała chwile wielkiego cierpienia, ale właśnie taka droga objawia nam bliskość, a zarazem wielkość Dziewicy, powiedział Kaznodzieja Domu Papieskiego brat Raniero Cantalamessa OFMCap podczas jednej z katechez.

Wyjątkowo w tym roku, jak wspomniane jest to powyżej, ze względu na sytuację związaną z epidemią koronawirusa, katechezy wielkopostne brata Raniero można oglądać i słuchać w całości na YouTube. Zapraszamy do skorzystania z tej okazji.

 

Obejrzyj i wysłuchaj drugiego kazania br. Raniero – 20 marca 2020 r.

Obejrzyj i posłuchaj trzeciego kazania br. Raniero – 27 marca 2020 r.

Adriana Masotti – Watykan

Rozważanie postępu wiary u Maryi, Matki Jezusa, która w tym samym czasie była również pierwszą uczennicą własnego Syna, jest również sposobem na „poddanie się opiece Dziewicy w czasach tak trudnych prób dla całej ludzkości”. Tymi słowami rozpoczął br. Raniero Cantalamessa, swoją drugą katechezę wielkopostną. Maryja, powiada kaznodzieja, jest obecna we wszystkich trzech kluczowych momentach naszego zbawienia: Wcielenia, oczywiście, Tajemnicy Paschalnej oraz Zesłania Ducha Świętego.  Te trzy obecności Maryi „zapewniają Jej wyjątkowe miejsce obok Jezusa”. Celem tej medytacji, kontynuuje, jest „podążanie za Maryją podczas publicznego życia Jezusa i zobaczenie, w jaki sposób Maryja jest figurą i wzorem w tym czasie”.

Źródło: Vaticannews.va
Artykuł za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska