Międzynarodowe wspólnoty w Amazonii

 

2 lutego 2022 r. zostały powołane do życia dwie, pierwsze w Amazonii, międzynarodowe wspólnoty braterskie, które tworzy dziesięciu braci: z Kolumbii, Peru, Brazylii i Meksyku. Dzięki tej inicjatywie powstały konkretne warunki, w których nasze wartości charyzmatyczne, takie jak braterstwo, modlitwa, minoritas i apostolstwo-misja, mogą być przeżywane bardziej intensywnie.

„Te dwie międzynarodowe wspólnoty braterskie pozwalają na powrót do niektórych wartości charyzmatycznych, które zostały już zaniechane i zapomniane”, twierdzi radny generalny, br. Silvio Almeida. Nowe wspólnoty są nie tylko szansą dla okręgów bezpośrednio w nie zaangażowanych, ale stanowią propozycję dla całej Ameryki i dowodzą, że pośród różnych rzeczywistości, w których żyją bracia, współpraca jest możliwa. „Te wspólnoty, to międzynarodowy projekt, który służy jako model lub pilotaż do otwarcia innych placówek w obu Amerykach” – mówi wikariusz generalny, br. José Ángel Torres.

Jeśli chcesz, Bracie, wiedzieć więcej o projekcie w Amazonii, możesz obejrzeć krótki film dokumentalny, prezentowany poniżej:

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska