Misterium o Miłosierdziu Bożym

W najbliższą Niedzielę Miłosierdzia Bożego (11 kwietnia 2021 r.) o godz. 20.00 w kościele Braci Mniejszych Kapucynów przy ul. Loretańskiej 11 w Krakowie odbędzie się Misterium o Miłosierdziu Bożym.

Misterium według scenariusza pani Zofii Skwarnickiej oparte jest w całości na „Dzienniczku” św. Faustyny Kowalskiej. Muzykę do wybranych przez siebie tekstów z ,,Dzienniczka” napisał Wojciech Wojnarowski.

Prapremiera Misterium odbyła się w 1984 roku w kościele oo. Jezuitów w Krakowie – czyli 16 lat przed kanonizacją św. Faustyny. Misterium wystawiano w wielu kościołach w Polsce i za granicą – w Szwajcarii i w Niemczech. Podczas wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Krakowie w 2002 r., było modlitewną częścią czuwania nocnego młodzieży w kościele świętych Piotra i Pawła.

,,O piękności niestworzona… Misterium o Miłosierdziu Bożym” prezentowane przez Otwarty Krąg Modlitwy Loreto, jest modlitwą uwielbienia Boga w Jego najpiękniejszym przymiocie. To wspólne wejście w modlitewną medytację tajemnicy Bożego Miłosierdzia.

Wszystkich chętnych do uczestnictwa w transmisji online zapraszamy na:

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska