Mówimy o bezdomności

Oprócz bezpośredniej pomocy, jaką Dzieło Pomocy św. Ojca Pio niesie osobom doświadczającym bezdomności, mamy jeszcze jedno równie ważne, zadanie – zmianę stereotypów dotyczących osób bez domu. Jednym ze sposobów, w jaki to robimy jest głoszenie kazań w zaprzyjaźnionych kościołach.

Dzięki gościnności parafii, kaplic, domów zakonnych co roku odwiedzamy kilkadziesiąt miejsc, które otwierają przed nami swoje drzwi i serca. Przez cały dzień głosimy w nich Słowo Boże i w Jego świetle mówimy o naszych ubogich braciach i siostrach. Podczas homilii kapucyńscy kapłani dzielą się swoim doświadczeniem pracy z osobami bezdomnymi, zwracając uwagę na stereotypy, jakie narosły przez lata wokół osób bez domu. Na każdej Mszy Świętej są obecni wolontariusze Dzieła, którzy rozdają ulotki, odpowiadają na pytania i dają świadectwem swojej posługi.

Drodzy Kapłani, bardzo chętnie odwiedzimy Wasze kościoły, parafie, ośrodki duszpasterskie! Na pewno będziemy w stanie ustalić wspólnie dogodny termin, w jakim ekipa Dzieła Pomocy mogłaby pojawić się u Was, by opowiedzieć o swojej pracy z najuboższymi.

Chętnych prosimy o kontakt na: kontakt(na)dzielopomocy.pl lub pod numer telefonu 12 433 51 13.

Drodzy Czytelnicy, możecie, jako nasi Ambasadorzy, zapytać swoich Księży Proboszczów, czy chcieliby zaprosić nas na niedzielę do parafii. Dostarczymy Wam potrzebne materiały – ulotki i plakat, by móc przedstawić działalność Dzieła.

Chętnych prosimy o kontakt na: kontakt(na)dzielopomocy.pl lub pod numer telefonu 12 433 51 62.

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska