Nadchodzące beatyfikacje

 

Dopiero w ostatnich tygodniach został określony kalendarz kolejnych beatyfikacji, który niestety podlega ewolucji ze względu na sytuację pandemiczną w różnych miejscach, w których powinny odbyć się te obrzędy.

Oto kalendarz nadchodzących wydarzeń:

3 października 2021 r. – Beatyfikacja w Catanzaro (Włochy) Czcigodnych Sług Bożych Marii Antonii Samà i Gaetany Tolomeo, osób świeckich. Jest to sprawa beatyfikacji spoza Zakonu, ale prowadzona przez Postulatora Generalnego OFMCap.

9 października 2021 r. – Beatyfikacja w Neapolu (Włochy) Czcigodnej Sługi Bożej Marii Laurencji Longo OSCCap, Założycielki Szpitala dla osób nieuleczalnych w Neapolu i założycielki Klarysek Kapucynek.

6 listopada 2021 r. – Beatyfikacja w Manresa (Hiszpania) Benedykta z Santa Coloma, Józefa Oriola z Barcelony i Dominika z Sant Pere de Riudebitlles, Braci Kapucynów z Prowincji Katalonii, męczenników.

4 czerwca 2022 r. – Beatyfikacja w Bejrucie (Liban) Tomasza Salecha i Leonarda Melki, Braci Kapucynów z Kustodii Bliskiego Wschodu, męczenników.

Na koniec należy pamiętać, że mimo odbycia zwyczajnego konsystorza publicznego z okazji kanonizacji niektórych błogosławionych w dniu 3 maja 2021 r., wciąż czekamy na dzień, w którym na placu w św. Piotra w Rzymie, zostanie kanonizowana bł. Maria Franciszka od Jezusa, założycielka Sióstr Kapucynek Matki Rubbato.

Rzym, 27 lipca 2021 r.

Artykuł i zdjęcia za: ofmcap.org

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska