Nie bój się tego, kim jesteś!

Uroczystość Chrztu Pańskiego tradycyjnie w Warszawskiej Prowincji Kapucynów jest dniem, w którym bracia po ukończeniu formacji początkowej składają śluby wieczyste. Oznacza to, że zobowiązują się w uroczysty sposób do końca swojego życia zachowywać śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości według kapucyńskiego sposobu życia.

W tym roku swoją profesję wieczystą złożył na ręce ministra prowincjalnego br. Łukasza Woźniaka, br. Piotr Zacharski, student IV r. teologii w kapucyńskim seminarium. Uroczystość odbyła się 13 stycznia w Lublinie, na Poczekajce, gdzie mieści się seminarium.

„W momencie chrztu Bóg Ojciec potwierdza tożsamość Jezusa na początku jego misji. Bóg mówi: ‘nie możesz bać się tego, kim jesteś, użyj mocy, którą posiadasz!’ – mówił w homilii br. Łukasz Woźniak – „Niebo rozdarte nad Jordanem wciąż takie pozostaje, pozostaje otwarte nad naszym Jordanem, który tu przepływa, rzeka życia, która wypływa z ołtarza. Bóg cały czas patrząc na ciebie, umacnia twoją tożsamość i mówi ‘jesteś moim umiłowanym synem, jesteś moją umiłowaną córką, nie bój się tym żyć!, nie bój się tego kim jesteś!”.

Na uroczystości zgromadzili się najbliżsi br. Piotra, bracia z obu polskich prowincji kapucyńskich, w tym również z klasztorów na Łotwie i Szwecji.

[rl_gallery id="5696"]

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska