Niech Pan obdarzy Cię pokojem!

 

NIECH PAN OBDARZY CIĘ POKOJEM!

Doświadczenie pokoju w życiu świętego Franciszka i świętej Klary

 

Wielokrotnie w naszej codzienności dominuje niepokój, konflikt, wątpliwości, zagubienie. Walczymy z różnymi przeciwnościami; stres i napięcia związane z podejmowaniem decyzji odbierają nam spokój, harmonię. Nierzadko i nasze relacje stają się miejscem walki i zmagania. Pokój jest przedmiotem naszej tęsknoty i wyczekiwania.

Podczas Liturgii adwentowej często towarzyszą nam słowa: „pokój zakwitnie, kiedy Pan przybędzie”. W tym zdaniu kryje się głęboka prawda, że prawdziwy pokój związany jest z osobą Jezusa Chrystusa, z Jego przyjściem i obecnością. Jak więc szukać tego pokoju, którego źródłem jest Jezus? W jaki sposób czekać na Niego? Jak uciszyć wojnę toczącą się w naszych sercach i odnaleźć pokój ducha?

Zapraszamy na dni skupienia, modlitwy, w czasie których będziemy razem ze świętym Franciszkiem i świętą Klarą szukać Pana, który przynosi pokój. Rekolekcje odbędą się w naszym klasztorze, przy ul. Rżąckiej 15 w Krakowie, w dniach od 13 do 15 grudnia 2019 roku. Zgłoszenia można kierować do siostry Małgorzaty telefonicznie: 793 008 843 lub drogą mailową: kontakt.kapucynki@gmail.com. Serdecznie zapraszamy!

Niech Pan obdarzy Cię pokojem!

Siostry Kapucynki

 

www.kapucynki.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska