Nowa książka o św. Weronice Giuliani

W wydawnictwie Serafin ukazały się kolejne obszerne fragmenty dziennika Weroniki Giuliani, tym razem dotyczące jej relacji z Maryją. Książka „Święta Weronika Giuliani. Pisma Maryja” to owoc pracy dwóch sióstr kapucynek: s. Judyty Katarzyny Woźniak oraz s. Zuzanny Rejmak.

Święta Weronika Giuliani jest jedną z największych świętych Kościoła, obdarzoną licznymi darami, naznaczoną znamionami Męki Pańskiej i w swym powołaniu oraz wybraniu nie mającą sobie podobnej wśród „Niebiańskiego Orszaku”.

W książce znajdziemy wyraz niezwykłej relacji świętej Weroniki z Maryją. Najświętsza Maryja Panna była dla mniszki „drogą Mamą”, „moją podporą”, „Matką miłości”. To tylko przykłady bardzo licznych „imion”, jakimi święta zwracała się do Matki Bożej. Ta ostatnia zresztą również obdarzała Weronikę czułością. Ich relacja, charakteryzująca się zażyłością, rozpoczęła się już we wczesnym dzieciństwie i pogłębiała do ostatnich ziemskich dni świętej.

„Przewodniczką i mistrzynią w eucharystycznej pobożności pozostawała dla Weroniki Matka Najświętsza. Rytm duchowych przeżyć wyznaczany był przez dynamikę kolejnych okresów liturgicznych i świąt w ciągu roku. Szczególnymi dniami w kalendarzu Weroniki były święta maryjne. Wtedy stygmatyczka otrzymywała wiele szczególnych łask, wizji, ekstaz, które przez pośrednictwo Matki Najświętszej prowadziły ją do coraz głębszego zjednoczenia z Bogiem. Maryja wspierała też swą córkę w codziennej modlitwie liturgicznej. Zdarzało się, że przerywała dyktowanie jej kolejnych stron Dziennika, kazała postawić kropkę i iść do chóru na wspólną modlitwę. Maryja była dla Weroniki ogromnym wsparciem podczas wielu cierpień i prób, które musiała znieść.”

fragment książki „Święta Weronika Giuliani. Pisma Maryja”

„Święta Weronika Giuliani. Pisma Maryja” w przedsprzedaży
można nabyć na stronie wydawnictwa Serafin:

23 kwietnia obchodzimy również Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Z tej okazji Wydawnictwo Serafin przygotowało pakiety książkowe w promocyjnych cenach! Polecamy!

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska