Nowy numer Głosu Ojca Pio

„Głos Ojca Pio” [GOP 148/4/2024] pokazuje nadzwyczajne Boże interwencje w ludzkie życie. O prowadzeniu przez Maryję do zwycięstwa opowiada bokser Tomasz Adamek, zaś o wskazówkach otrzymanych przez Jezusa w pracy misyjnej kapucyn, br. Zbigniew Kołodziejczyk. Temat numeru domyka historia o tym, jak Opatrzność pomaga spełniać najskrytsze marzenia życiowe. Wszystkim zaś, którzy nie doświadczyli, a może doświadczyli, ale nie umieli rozpoznać Bożego działania w ich życiu, o. Andrzej Zając wyjaśnia, jak odczytywać znaki pochodzące od Boga.

W dziale poświęconym Ojcu Pio rzecz niebywała – opowiadanie kryminalne oparte na autentycznych wydarzeniach, napisane przez znawcę duchowości Stygmatyka, br. Błażeja Strzechmińskiego.

Ponadto w numerze o oszkalowanej mistyczce i spotkaniu zakonnicy z carem. Warto sięgnąć też po porady, jak uskrzydlić duchowość.

Nie do wiary
Życie nie zawsze układa się pod wcześniej przygotowany scenariusz. Niektóre wydarzenia są nie tylko zaskakujące, ale i trudne do wyobrażenia czy przyjęcia z wiarą. Nie brakuje ich również w życiu chrześcijanina. Niniejsze wydanie „Głosu Ojca Pio” obfituje w relacje o niespodziewanych zwrotach akcji, w opowieści i historie pozwalające poczuć dreszczyk emocji. Z gatunkiem kryminału mierzy się nasz stały eseista – br. Błażej Strzechmiński OFMCap. Jeśli dobrze przyjmiemy tę jego próbę, obiecał przygotować zbiór opowiadań kryminalnych o Ojcu Pio. Dla Czytelników może to być prawdziwa gratka! Nikt jeszcze nie pisał tak o naszym Świętym! Oprócz tej wyjątkowej i niepraktykowanej dotąd w naszym czasopiśmie formy literackiej przeczytamy także o doświadczeniu wiary boksera Tomasza Adamka, o wyzwaniach pracy misyjnej w Polsce, o zakonnicy, która walcząc o klasztor, nie wahała się stanąć carowi na drodze… To, co wydaje się nie do wiary, może najlepiej naszą wiarę wzmacniać i budować.

Może i Tobie, drogi Czytelniku, uda się tego lata przeżyć niezwykłą przygodę z Panem Bogiem… Jest On przecież architektem niespodzianek, rzeczy nowych i niezwykłych. Wierzę, że przeczytane w tym wydaniu naszego pisma artykuły i świadectwa pomogą Ci otworzyć serce na Boże działanie. Ale nie zostawiaj tych historii – przez nas opisanych, jak i przez Ciebie przeżytych – dla siebie. Podziel się nimi! Opowiadając o tym, co dobrego Cię spotkało, podaruj przy okazji swoim bliskim „Głos Ojca Pio”. Trwa czas łaski, czas działania Boga. Stańmy więc przy Panu całym sercem i pozwólmy, aby On czynił w naszym życiu rzeczy niezwykłe i zaskakujące, nawet te nie do wiary.

BR. MACIEJ ZINKIEWICZ OFMCAP
redaktor naczelny

„Głos Ojca Pio” dostępny na stronie: e-serafin.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska