Nowy numer Głosu Ojca Pio

„Bóg i kobieta”. Pod takim hasłem ukazało się najnowsze wydanie „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy w nim o roli kobiety we wspólnotach Kościoła od samego początku jego istnienia, jej powołaniu, a także powierzonych jej przez Boga zadaniach do wypełnienia.

Powiadają, że kobieta to najlepsze, co spotkało mężczyznę, a być może i świat – jest wszak koroną stworzenia, ostatnim, najdoskonalszym z powołanych do istnienia bytów.

Jeśli jednak przyjrzeć się sprawie uważniej, musimy przyznać szybko, że chyba jednak nie każda… Znamy kobiety-anioły, altruistki, święte, lecz także jędze i hetery oraz tysiące wariantów kombinacji cech pierwszych z drugimi. Prawdą jest twierdzenie, że kobieta niejedno ma imię, niejedną twarz. Mężczyzna w próbach zrozumienia jej natury czasem traci głowę i stwierdza, że podejmował trud nadaremnie.

Kobietę doskonale rozumie natomiast Bóg. Wszak wyszła z Jego ręki. A także dlatego, że jest doskonały, obejmuje więc bez trudu swym boskim umysłem wszystko, co przekracza zasady ludzkiej logiki. To On postawił w raju kobietę naprzeciwko mężczyzny, by go wydobyła z egoizmu i nauczyła kochać, troszczyć się o drugiego i oddawać życie w konkrecie codzienności. Bóg wyposażył ją bowiem we wszystko, by mogła rozwinąć miłość, wrażliwość i czułość. Stworzył ją delikatną i energiczną, wrażliwą i silną.

Kim jest kobieta w Bożych oczach? Jak w nich wygląda? Jak ją sobie wymarzył, ukształtował, do czego ją powołał? Takie bardzo ważne pytania stawiamy w tym numerze. Druga ich grupa jest nie mniej istotna: Jak przeżywać kobiecość w naszych niełatwych czasach? Jak, będąc kobietą, iść dziś za Jezusem i żyć Ewangelią? Jak odnaleźć swe miejsce w Kościele? Jak obronić wrażliwość serca, nie zamykając się w sobie, lecz szczodrze dzieląc się z innymi tym, co najlepsze?

Do współtworzenia numeru zaprosiliśmy wiele interesujących osób, które dzielą się swą wiedzą i doświadczeniem. Jedno jest jednak pewne: pisząc o kobiecie, nie ma szans na wyczerpanie tematu.

 br. Maciej Zinkiewicz OFMCap
redaktor naczelny

Aby zamówić najnowszy numer „Głosu Ojca Pio” wystarczy kliknąć na poniższe logo:

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska