Nowy pomnik w Terliczce

W uroczystość św. Pio z Pietrelciny poświęcona została w Terliczce k. Rzeszowa nowa figura świętego Stygmatyka.

Do uroczystości św. o. Pio w naszej wspólnocie przygotowaliśmy się poprzez nowennę, natomiast we wtorek i środę, 21 i 22 wrześni, na wieczornej Mszy św. kazania głosił – br. Ksawery Knotz z Krakowa. W uroczystość ojca Pio były sprawowane Msze św. o godz. 8.00 i 18.00, której przewodniczył biskup pomocniczy Edward Białogłowski. Przed Mszą św. dokonał poświęcenia figury o. Pio, która znajduje się przed naszym sanktuarium. Tak wydarzenie relacjonuje br. Andrzej Bochyński – kustosz sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej i św. Ojca Pio w Terliczce.

Kto jest autorem tego dzieła? Pytamy brata Andrzeja.

Figurę wykonał pan Andrzej Szczepaniec z Tenczyna. Sponsorami figury były sąsiednie parafie w dekanacie oraz firmy z okolic Rzeszowa.

Poświęcenie monumentu to jedno z wydarzeń obchodów ku czci św. Ojca Pio. Mieszkańcy Terliczki wraz z pielgrzymami co roku 23 września oddają szczególny hołd świętemu.

Po Mszy św. była adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez grupę muzyczną z Boguchwały. Uroczystości zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim o godzinie 21.00. Na Mszy św. o godzinie 18.00 kościół górny wraz z chórem organowym był zapełniony wiernymi. – Dodaje z radością brat kustosz.

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska