Plan C – Plan Pana Boga

„Św. Józef ma plan: ożenić się, mieć rodzinę, jednak to nie wypala – nie jest tak, jak do końca myślał – więc ma plan B: oddalić Maryję. Jednak nie przewidział tego, że Pan Bóg ma plan C. Plan Boży, ten który przyniesie owoce, dlatego Józef słyszy 'nie bój się!’. Kiedy ktoś wchodzi w życie konsekrowane, w śluby zakonne, tak jak wy dzisiaj, to tak naprawdę wchodzi w plan C, w plan Boży” – mówił do braci kończących nowicjat br. Łukasz Woźniak, minister prowincjalny.

W święto narodzenia Najświętszej Maryi Panny, 8 września, bracia Piotr Pastewski, Rafał Różański, Tomasz Ćwirzeń i Łukasz Padzik po odbyciu rocznego nowicjatu złożyli śluby zakonne. Na etapie formacji początkowej składa się śluby czasowe, bracia zobowiązali się do życia w ubóstwie posłuszeństwie i czystości przez 14 miesięcy. Po tym okresie mogą odnawiać profesję, aż do  zakończenia formacji początkowej i złożenia profesji wieczystej.

„Dzisiaj wchodzicie w plan Boży i Pan Bóg ci mówi: 'nie bój się!’, tak jak Józefowi. Trzeba pozwolić Bogu realizować Jego plan w naszym życiu, w moim życiu.” – zachęcał w homilii br. Łukasz Woźniak.

Uroczystość zgromadziła braci i najbliższych neoprofesów w klasztorze w Nowym Mieście nad Pilicą. Po Mszy św. wszyscy udali się na obiad w klasztornym refektarzu. Bracia Piotr, Rafał, Tomasz i Łukasz po czasie wakacyjnego odpoczynku będą kontynuować swoją formację w Lublinie.

Posłuchaj homilii br. Łukasza Woźniaka z uroczystości:

 

[rl_gallery id="10011"]

 

fot. br. Bartosz Łosicki

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska