Pobiegnij z nami dla osób bez domu

 

Dzieło Pomocy po raz 7. zachęca biegaczy, by w Półmaratonie Marzanny pobiegli dla osób bez domu! Startując pod hasłem „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”, chcemy zwrócić uwagę społeczeństwa na sytuację osób bezdomnych.

Jak dołączyć do drużyny Dzieła Pomocy w 16. Półmaratonie Marzanny lub towarzyszącym mu biegu na 10 km? Nic prostszego:

  • Zarejestruj swój udział w biegu na www.polmaratonmarzanny.pl
  • Skorzystaj z formularza – FORMULARZ, by dać nam znać, że chcesz być częścią wielkiego biegowego dzieła!
  • Zaznacz w kalendarzu niedzielę 24 marca i czekaj na dalsze informacje o propozycjach wspólnego treningu i spotkaniu w dniu startu. Nie zapomnij zaprosić do drużyny znajomych biegaczy.
  • Dołącz do wydarzenia na FB, żeby śledzić na bieżąco rozwój akcji „Ulica dobra do biegania, nie do mieszkania”

 

A jeśli jesteś niezdecydowany, podajemy 5 powodów, dla których warto pobiec z nami dla osób bez domu:

1) WIOSNA NIE KOŃCZY PROBLEMÓW
Półmaraton Marzanny odbywa się na przełomie zimy i wiosny. Kiedy mijają mrozy, wydaje się, że problemy osób bezdomnych znikają. Naszym celem jest zwrócenie uwagi zawodników, kibiców, mieszkańców Krakowa, że trudna sytuacja tych, którzy doświadczają bezdomności, trwa przez cały rok, a zmiana daty w kalendarzu niczego nie zmienia.

2) POKAŻ, ŻE PAMIĘTASZ
Czasem nawet nie wiemy, że mijana na ulicy osoba jest bezdomna… Wiele osób bez domu pracuje, wiele z nich dba o higienę i wygląd, odbiegając od stereotypowego i krzywdzącego obrazu osób bezdomnych. Przełam stereotypy i pokaż, że los osób bez domu nie jest Ci obojętny – włóż koszulkę z hasłem „Ulica dobra do biegania nie do mieszkania”!

3) POCZUJ SIĘ CZĘŚCIĄ DZIELNEJ DRUŻYNY
Niezależnie od tego, czy startujesz w biegach długodystansowych po raz pierwszy, czy jesteś maratończykiem-weteranem – drużyna jest dla Ciebie! Gwarantujemy, że kiedy zobaczysz na trasie kogoś w koszulce takiej jak Twoja, uświadomisz sobie, że nie jesteś sam, że jesteś częścią drużyny, która nie pozostaje obojętna na problem bezdomności! W 2017 roku dla osób bezdomnych pobiegło prawie 100 osób – nie dało się nas nie zauważyć. Dodatkowo na trasie biegu obecni będą Dziełowi kibice – szykujemy transparenty, aplauz i ćwiczymy zagrzewające do walki okrzyki.

4) POZYTYWNE ROZPOCZĘCIE SEZONU
Bieganie samo w sobie jest dobrą praktyką – zdrowy tryb życia, pokonywanie własnych słabości, spędzanie czasu na świeżym powietrzu, ale… dlaczego bieganiu nie nadać większego sensu? Sezon rozpoczęty w drużynie Dzieła Pomocy musi być udany!

5) WDZIĘCZNOŚĆ OSÓB BEZ DOMU
Co roku podopieczni Dzieła Pomocy wyrażają biegaczom swoją wdzięczność. W poprzednich latach pisali listy, tworzyli medale i laurki z dedykacją. Rok temu członkowie grupy wsparcia „Loretanin” wykonali niepowtarzalne kamienne upominki, wszystkie z pięknie wykaligrafowanym słowem DZIĘKUJEMY! Co będzie w tym roku, nie zdradzimy, ale na pewno podopieczni Dzieła włożą dużo serca w przygotowanie podziękowań dla biegaczy, którzy dla nich ofiarują swój trud!

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska