Podsumowanie roku formacyjnego w WF Tau

Na podsumowanie roku formacyjnego, w dniach 26-28 czerwca 2020 roku, Wspólnota Franciszkańska Tau przeżyła dni skupienia on-line.

Temat weekendowych rozważań – „Chleb, który z nieba zstępuje” – przybliżył nas do lepszego rozumienia Eucharystii i odkrycia w niej modelu pokory dla naszego życia. W zgłębianiu tego tematu pomogło nam zatrzymanie się na Pierwszym Napomnieniu św. Franciszka, które dla wielu na długo pozostanie zachętą do świadomego uczestnictwa w Ofierze Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa.

W piątek wspólnota pochyliła się nad tekstami Pisma Świętego, a w kolejne dni wysłuchała konferencje nagrane przez asystenta prowincjalnego – br. Radosława Pasztaleńca OFMCap. Ten czas był także okazją do podzielenia się świadectwami, udziału w transmitowanym nabożeństwie, a w końcu do spotkania na forum, gdzie każdy mógł zabrać głos. Nie mogło także zabraknąć udziału w Eucharystii – wspólnoty zbierały się lokalnie przy ołtarzu w parafiach lub na Mszy św. wspólnotowej.

Choć forma spotkania była nowa, to jednak wydarzenie okazało się duchową i braterską ucztą, za którą jesteśmy wdzięczni Bogu, który „codziennie do nas przychodzi w pokornej postaci”. Przy okazji odkryliśmy także różne możliwości techniczne, odbierane nie tylko jako konieczność w czasie epidemii, ale jako dodatkowe wsparcie dla kontaktów między wspólnotami na przyszłość.

Adam Tchorek
WF Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska