Pomoc w czasie pandemii

Na bieżąco informujemy o tym jak działamy w czasie pandemii. Teraz można to też zobaczyć. Zapraszamy do obejrzenia najnowszego filmu, w którym pokazujemy jak wygląda Dziełowa codzienność w czasie pandemii.

Czas pandemii i pojawienie się koronawirusa to bardzo trudny okres dla nas wszystkich. To czas, kiedy liczne obostrzenia i konieczność pozostania w domu wytrąciły nas z codzienności. Osoby bez domu w tej nowej rzeczywistości czują się szczególnie zagubione…

Zapraszamy na krótki seans filmowy.

W Dziele pomoc w czasie pandemii, zaczęliśmy od wydawania kanapek, ciepłych napoi i paczek z żywnością. Jak podkreśla Agnieszka Adamczyk, kierownik działu socjalnego — Nie był to tylko czas wydawania kanapek, ale był to przede wszystkim, czas prawdziwego spotkania. Czas na wymianę emocji, potrzeb, na wysłuchanie, udzielenie informacji i odpowiadanie na pytania. A było ich naprawdę wiele. Państwo zgłaszali się z różnymi sprawami, często była to potrzeba rozmowy, zagubienie w całej sytuacji, niepewność czy niemożność poradzenia sobie z rozwiązaniem problemów.

Wspomóż osoby bez domu w czasie pandemii.

Film Jak pomagamy w czasie pandemii?, miał swoją premierę w nocy z 13 na 14 czerwca, podczas tegorocznego osiemnastego już Czuwania z Ojcem Pio. W tym roku Czuwanie odbyło się drogą on-line. W spotkaniu uczestniczył dyrektor Dzieła — br. Grzegorz Marszałkowski, który mówił o różnych formach pomocy tym najuboższym ogarniętym przez niemoc, bezsilność i samotność.

Artykuł i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska