Pomocny ryczałt

Prowadzisz działalność gospodarczą?
Już dziś rozlicz swój podatek i przekaż 1% osobom bez domu.

 

Większość osób płacących podatki wypełnia formularze PIT wiosną, często dopiero pod koniec kwietnia. Jest jednak grupa podatników, która musi złożyć zeznanie podatkowe już w styczniu – to osoby prowadzących działalność gospodarczą i rozliczające się na zasadach ryczałtu. Także one mogą przekazać swój 1% na pomoc osobom bez domu.

Ryczałt ewidencjonowany to uproszczona forma opodatkowania działalności gospodarczej, która polega na płaceniu stałej stawki podatkowej i przeznaczona jest dla osób prowadzących samodzielnie działalność gospodarczą, a także działalność w formie spółki cywilnej i jawnej. Zależna jest od wykonywanej działalności i dotyczy tylko przedsiębiorców. Osoby rozliczające się ryczałtem także mogą przekazać swój 1% na rzecz organizacji pożytku publicznego, na przykład na Dzieło. 

Aby rozliczając się ryczałtem przekazać 1% podatku na rzecz osób bezdomnych, którym towarzyszy Dzieło Pomocy św. Ojca Pio, należy wypełnić PIT-28, uzupełniając części M i N, pozycje 139–142. Tam prosimy wpisać numer KRS 0000217272, a jako cel szczegółowy: POMOC NAJUBOŻSZYM.

Jeśli zaznaczysz pole 142, urząd skarbowy poinformuje nas, że 1% podatku otrzymaliśmy właśnie od Ciebie.

Przypominamy, że osoby rozliczające się w ten sposób są zobowiązane do złożenia zeznania podatkowego najpóźniej 31 stycznia 2019 r. Rozlicz się już dziś i w prosty sposób pomóż przemieniać na lepsze życie osób bezdomnych.

Tekst i zdjęcia za: dzielopomocy.pl

 

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska