Poświęcenie kaplicy na lotnisku w Modlinie

We wtorek (8.09) na lotnisku Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim odbyła się uroczystość poświęcenia nowej kaplicy pw. Matki Bożej Loretańskiej. Uroczystej Mszy przewodniczył ordynariusz diecezji płockiej biskup Piotr Libera.

Z powodu remontu prowadzonego na terenie terminala, przeniesiono w nowe miejsce kaplicę ekumeniczną. Staraniem pracowników, po zamknięciu kaplicy i przebudową pomieszczeń, udało się znaleźć miejsce na kaplicę. Aby poświęcić nową kaplicę na lotnisko przyjechał biskup diecezji płockiej Piotr Libera, który celebrował Mszy świętej.

Po poświęceniu kaplicy, biskup Piotr poinformował, że na jego prośbę Stolica Apostolska przyznała przywilej odpustu w roku jubileuszowym. Każdy kto nawiedzi kaplicę w stanie łaski uświęcającej, uzyska odpust.

– ludzie którzy udają się w podróż statkami powietrznymi odczuwają niepokój duszy w sercu. Jest u nich pragnienie wyciszenia się i modlitwy. Często widząc osobę w koloratce czy sutannie, pasażerowie proszą o rozmowę. Dobrze, że taka kaplica jest na terenie modlińskiego lotniska. Jest to taka strefa wyciszenia i modlitwy. Kaplicą opiekują się ojcowie kapucyni z Zakroczymia. To sami pracownicy lotniska prosili aby to zakonnicy z pobliskiego klasztoru sprawowali tutaj posługę – mówi naszej redakcji Jego Ekscelencja Piotr Libera, biskup płocki.

W Mszy Świętej sprawowanej przez płockiego ordynariusza, wzięli udział również kapłani z Modlina Starego, Modlina Twierdzy i Pomiechowa oraz opiekujący się kaplicą zakroczymscy kapucyni. W nabożeństwie wziął udział również proboszcz parafii prawosławnej św. Aleksandry w Stanisławowie ks. Andrzej Bołbot, który również odmówił modlitwę na poświęcenie kaplicy.

Msza święta odprawiana jest w każdą niedzielę o godzinie 17. Nabożeństwo sprawują kapłani z zakroczymskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów.

– Już od ponad roku posługujemy na modlińskim lotnisku. W Klasztorze w Zakroczymiu jest nas 7 kapłanów, więc jest nam łatwiej niż kapłanowi diecezjalnemu, który ma jeszcze parafię na swoich barkach. W większości na Eucharystię przychodzą pracownicy lotniska ale zdarzają się i pasażerowie. Próbujemy każdemu posługiwać w zależności od możliwości – mówi o. Wojciech Sugier, gwardian zakroczymskiego klasztoru Braci Mniejszych Kapucynów.

[rl_gallery id="7785"]

źródło: http://wirtualnynowydwor.pl/

Sekretariat Informacji - Prowincja Warszawska