Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W dniach 13-15 października 2023 roku w Zduńskiej Woli odbył się Prowincjalny Dzień Wspólnoty wspólnot Ruchu Światło-Życie. Osiem wspólnot spotkało się, by wzmocnić serca na nowy rok formacyjny 2023/2024.

Pierwszym celem spotkania było podsumowanie pięciu turnusów rekolekcji letnich. Ośrodek Świętego Alejzego Orione rozbrzmiewał wspomnieniami i obfitą wymianą doświadczeń – godziną świadectw, którą pięknie prowadził Duch Święty.

Najważniejszym momentem spotkania była uroczysta Msza Święta, na której Wikariusz Prowincjalny – br. Rafał Pysiak pomógł dziesięciu oazowiczom wejść na drogę deuterokatechumenatu. Przez kolejny rok we wspólnotach lokalnych będą przyjmować do swoich serc i wprowadzać do swojego życia 10 Kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej skonstruowanych przez Sługę Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. Przy rozpoczęciu tego najważniejszego etapu formacji oazowej towarzyszyli im moderatorzy, animatorzy, bracia i siostry ze wspólnoty. Wszyscy zobowiązali się pomagać na tej ważnej drodze.

W dzień rozesłania każda wspólnota dostała od Pana fragment słowa, który poprowadzi ją w tym roku. W modlitwie wstawienniczej uczestnicy wraz z braćmi moderatorami prosili o dary Ducha Świętego, siłę i miłość w służeniu dla siebie nawzajem. Prowincjalna Diakonia Jedności na czele z br. Rafałem Ciurejem została zapewniona o całorocznym modlitewnym wsparciu wspólnoty.

Ruch Światło-Życie Prowincji Krakowskiej Kapucynów liczy dziewięć wspólnot od Pomorza aż po Podkarpacie. Pomimo odległości, jest jedną wspólnotą, która łączy młodzież, ucząc ich Miłości.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska