Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie

W dniach 7-9 października 2022 roku w Zduńskiej Woli odbył się Prowincjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Stu dwudziestu trzech oazowiczów oraz dziewięciu Braci Kapucynów – moderatorów z Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Stalowej Woli, Bytomia, Wołczyna, Wrocławia, Wałcza i Piły przyjechało, by po rekolekcjach wakacyjnych, już w nowym roku formacyjnym, znów spotkać się i cieszyć wspólnotą.

Motto spotkania ,,Życie w świetle” zostało zaczerpnięte z pism ks. Franciszka Blachnickiego, który wskazywał na pięć źródeł światła, którymi są: Jezus Chrystus, słowo Boże, rozum, sumienie i Kościół.

Prowincjalny Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie to czas podsumowania ostatniego roku formacyjnego, czas dziękczynienia za to, co Bóg w nas zdziałał oraz ważny dla nas moment rozesłania do nowych zadań. Najważniejszym elementem spotkania była uroczysta Eucharystia, podczas której 16 osób wstąpiło do deuterokatechumenatu – drogi stawania się dojrzałymi chrześcijanami.

Podsumowując: był to czas doświadczenia żywego Boga, który jest i działa we wspólnotach. Niech Najwyższy będzie uwielbiony!

Wspólnota Ruchu Światło-Życie

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska