Puszka Dzieła Pomocy zapełniona

Z radością ogłaszamy, że podczas tegorocznego Orszaku Trzech Króli w Krakowie Dzieło Pomocy św. Ojca Pio zebrało łącznie 39 842,22 złotych – „kwestując” online oraz w niektórych w krakowskich parafiach. Cała kwota zostanie przeznaczona na prowadzone przez nas mieszkania wspierane, w których osoby doświadczające bezdomności mogą uczyć się życia „pod dachem”.

6 stycznia to wyjątkowy dzień w kalendarzu Dziełowych wydarzeń. Od 9 lat pracownicy i wolontariusze Dzieła są obecni podczas Orszaku Trzech Króli. Tradycją na stałe wpisaną w historię krakowskiego Orszaku jest zbiórka na wsparcie dzieł charytatywnych, z której dochód przeznaczamy na jeden z naszych najważniejszych projektów – mieszkania dla osób doświadczających bezdomności. Choć w tym roku nie mogliśmy się spotkać na krakowskim rynku, to dzięki wsparciu online oraz kweście w niektórych krakowskich parafiach do Dziełowej puszki trafiło prawie 40 tysięcy złotych!

Z całego serca dziękujemy za Waszą hojność oraz otwarte i wrażliwe serca na pomoc najuboższym! Naszą wdzięczność kierujemy również w stronę organizatorów Orszaku Trzech Króli w Krakowie za to, że po raz 9. mogliśmy być obecni na tym wydarzeniu.

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska