Rekolekcje Franciszkańskie w Rabce-Zdroju

W dniach od 14 lipca do 20 lipca 2019 r. w ośrodku Betania w Rabce-Zdroju odbyła się pierwsza edycja Rekolekcji Franciszkańskich dla rodzin i singli organizowanych przez Wspólnotę Franciszkańską Tau. Rekolekcje miały charakter ewangelizacyjny i skierowane były przede wszystkim do osób spoza WF Tau: zarówno do tych, którzy nie mieli jeszcze nigdy kontaktu ze Wspólnotą, jak również do naszych przyjaciół i sympatyków.

W rekolekcjach wzięło udział dziewiętnaście osób dorosłych oraz dziewięcioro dzieci. Oprócz członków naszych wspólnot z Wrocławia, Stalowej Woli i Larvik (Norwegia), cieszyliśmy się obecnością uczestników z Krakowa, Wrocławia, Konina oraz Kielc. Duchową opiekę nad nami sprawował br. Radosław Pasztaleniec OFMCap, natomiast posługi muzycznej podjął się br. Jan Michałkiewicz OFMCap.

Rekolekcje były poprowadzone w formie „wakacji z Bogiem”, tzn. połączenie wypoczynku z duchową refleksją w oparciu o treści franciszkańskie. Przed południem każdego dnia miała miejsce katecheza o tym jak być świadkiem w duchu św. Franciszka w rodzinie, środowisku w którym żyjemy, w pracy czy w czasie wolnym, ponadto indywidualna modlitwa Słowem Bożym oraz Eucharystia. Po południu, natomiast, był czas na wypoczynek na łonie natury.

Ewelina Florczak, WF Tau

Biuro Prasowe Kapucynów - Prowincja Krakowska